Wygrali Puchar Burmistrza

Niedziela, 23 lutego 2014 o 01:11, autor: 0

Zwycięstwem Wschowsko Sławskiego Towarzystwa Koszykówki zakończył się Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa. Nasz zespół rozegrał dwa mecze, pokonał SMK Lubin 75:61 i KKS Siechnica 62:54. Drugie miejsce w turnieju zajęła drużyna z Siechnic, która pokonała lubinian 55:42. Wszystkie zespoły grające dziś we Wschowie na co dzień walczą o punkty na parkietach dolnośląskiej III ligi. Terminarz rozgrywek został ułożony tak, że drużyny mają 6 tygodni przerwy w grze. - To jest trochę dziwna sytuacja - mówi prezes WSTK Mirosław Zgrzebnicki. - Plus jest natomiast taki, że na parkiecie, w meczach o mniejszą niż ligowe punkty stawkę, z seniorami zaprezentowali się kadeci Kacper Kurkowiak, Jeremiasz Klan i Dominik Walkowski. Wypadli nie najgorzej, choć na pewno do starszych kolegów jeszcze wiele im brakuję. WSTK zagrało bez Kamila Łukanusa i Marcina Sachy, a Paweł Jaworski przyjechał dopiero na drugą połowę drugiego meczu. Punkty dla naszego zespołu w meczu z SMK Lubin zdobywali: Jakub Chałupka 23, Mariusz Zgrzebnicki 22, Jacek Krówczyński 14, Kurkowiak 10, Walkowski i Daniel Jaskółka 2. W pojedynku z KKS Siechnica: Chałupka 31, Zgrzebnicki 18, Jaskółka 6, Kukowiak 2, Gliński i Klan 1. W zespole z Lubina zagrali wychowankowie WSTK. W meczu z gospodarzami Krystian Naramski zdobył 16 punktów, a Jędrzej Toś 2. W pojedynku z KKS Siechnica Naramski 11, a Toś 4.  (mij, film rak) [nggallery id=1325]