W izbie przyjęć na terenie NZOZ Nowy Szpital we Wschowie o godzinie 9.00 wybuchł pożar. Okazało się, że zapalił się kosz na śmieci i całe pomieszczenie, w którym znajdowali się pacjenci, uległo zadymieniu. Na izbie przyjęć znajdowało się siedem osób, przywiezionych prosto z wypadku samochodowego. Musieli być natychmiast ewakuowani
Wykryto bloker reklam!
Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.
O godzinie 9.00 personel szpitala zauważył zadymienie i zaalarmował straż pożarną. Po chwili na miejscu pojawili się wschowscy strażacy. Okazało się, że na izbie przyjęć znajdują się poszkodowane osoby z wypadku - cztery na łóżkach, trzy mogące chodzić - mówi Tomasz Sosnowski z-ca Powiatowego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie.
Personel szpitala ewakuował w tym czasie część pacjentów, a strażacy w odpowiednim sprzęcie, chroniącym drogi oddechowe, wyprowadzili na zewnątrz pozostałych pacjentów.
Na zewnątrz zorganizowano punkt udzielania pomocy medycznej, gdzie tak personel szpitala jak i strażacy udzielali osobom poszkodowanym pomocy. Jednocześnie przeszukiwano pozostałe pomieszczenia i gaszono pożar.
Na szczęście wszystkie te wydarzenia okazały się wcześniej zaplanowane i miały charakter ćwiczeń.
Takie ćwiczenia - mówił Sosnowski - są tak dla szpitala jak i straży pożarnej bardzo ważne. Sprawdzamy podczas takich ćwiczeń istniejące procedury, stopień wyszkolenia strażaków.
Dodatkowym celem było sprawdzenie współpracy na linii personel - strażacy.
Ćwiczenia zakończą się omówieniem wydarzenia, podsumowaniem pracy poszczególnych osób oraz wyciągnięciem wniosków co i w jaki sposób należy ewentualnie poprawić, a które elementy wypadły wzorowo.
(rak)
[nggallery id=471]
Komentarze 2