TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wszystko, co musisz wiedzieć o laminowaniu brwi. Zdradzamy także ceny

Poniedziałek, 19 lutego 2024 o 13:22, autor: 0
Wszystko, co musisz wiedzieć o laminowaniu brwi. Zdradzamy także ceny

Laminowanie brwi to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością. Z pewnością wpływa na to fakt, iż jego cena systematycznie spada. Ile kosztuje laminowanie brwi i co trzeba wiedzieć na temat samego zabiegu? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Dlaczego warto zrobić laminowanie brwi?

Laminowanie brwi to zabieg, który ma na celu ich ujarzmienie i nadanie regularnego kształtu. Brwi po laminowaniu zawsze wyglądają idealnie.

Z pewnością, zamiast robić codzienny makijaż i trudzić się nad ułożeniem brwi, lepiej jest je zalaminować. Godzinny zabieg oszczędzi nam mnóstwo czasu i nerwów, bo poranne robienie makijażu zwykle jest pospieszne, a brwi potrafią stawić opór szczoteczce w najmniej odpowiednim momencie.

Jak często robi się laminowanie brwi?

Laminowanie brwi jest zabiegiem trwałym, ale tylko przez krótki czas. Długość tego okresu zależy od stopnia i szybkości odrastania brwi. Zakłada się jednak, że zabieg należy powtarzać co cztery do sześciu tygodni, bo po tym czasie następuje całkowita wymiana brwi i rzęs.

Czy to często? Wizyta w salonie kosmetycznym raz w miesiącu to nie jest dużo. Laminowanie brwi można połączyć z innymi zabiegami, np. zmianą fryzury lub stylizowaniem paznokci. To okazja, by odpocząć, zrelaksować się, a jednocześnie kompleksowo zadbać o wygląd.

Czy każdy może zrobić laminowanie brwi?

Laminowanie brwi jest zabiegiem powszechnie dostępnym, jednak stylistka może odmówić jego wykonania, jeśli zachodzi uzasadnione podejrzenie zmian skórnych lub choroby dermatologicznej. Zabiegu nie wykonuje się kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią.

W praktyce odmowa wykonania zabiegu przytrafia się niezwykle rzadko.

Jak wyglądają brwi po laminowaniu?

Bardzo naturalnie, nie ma efektu sztuczności ani przerysowania. Natomiast znika nieuporządkowanie, które często towarzyszy gęstym, nieujarzmionym, rosnącym w różne strony brwiom.

Po zabiegu laminowania brwi wszystkie włoski ułożone są w jednym kierunku. Są też wyraźnie odżywione, lśniące, wyglądają zdrowo i pięknie. Zmiana wyglądu brwi wpływa na odbiór oka jako całości. Spojrzenie staje się bardziej otwarte, oko większe i pełne blasku.

Ile kosztuje laminowanie brwi?

Biorąc pod uwagę korzyści, trzeba uznać, że bardzo mało. Ceny są porównywalne do manicure hybrydowego i kształtują się w granicach 100 – 200 zł za zabieg. Ostateczna cena zależy od konkretnego salonu, jego lokalizacji, prestiżu, a także używanych kosmetyków.

Czy warto te pieniądze wydać? Jak na dzisiejsze koszty życia, nie jest to dużo. Taki wydatek można potraktować jako inwestycję we własny wizerunek. W niektórych zawodach jest to wręcz wskazane, a laminowanie brwi cena możliwa do wliczenia w koszty.

Czy brwi po laminowaniu można malować?

Można, ale nie od razu. Pierwsze dwadzieścia cztery godziny po zabiegu to czas na utrwalenie efektów. W tym czasie brwi nie powinno się moczyć. Zdecydowanie odradza się wizytę na basenie oraz w saunie, także jacuzzi nie jest dobrym pomysłem.

W warunkach domowych trzeba wziąć szybki prysznic, na wszelki wypadek bez mycia głowy i moczenia twarzy.

Po tym czasie brwi można malować dowolnymi dostępnymi na rynku kosmetykami. Zwykle jednak na co dzień nie ma takiej potrzeby.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl