WSTK wygrywa i awansuje do baraży

Sobota, 10 marca 2012 o 22:04, autor: 7

Przy pełnych trybunach w sali Gimnazjum nr 2 i gorącym dopingu koszykarze Wschowsko Sławskiego Towarzystwa Koszykówki postawili kropkę nad i, pokonując Górnik Wałbrzych 87:72 i awansowali do baraży o II ligę.

Mecz nie rozpoczął się po myśli naszych zawodników. Po pierwszych minutach gry przewagę mieli goście. Pod koniec pierwszej kwarty udało się jednak wyrównać. Później było już tylko lepiej. Wydaje się, że decydujący o losach meczu był początek 3 kwarty. Koszykarzom wschowsko-sławskiego klubu udało się wyprowadzić kilka kontr i odskoczyć rywalom, a przewaga utrzymała się do końca spotkania. - To był chyba nasz najgorszy mecz odkąd prowadzę drużynę – mówi trener WSTK Krzysztof Zajc – Oczywiście najważniejszy jest wynik, a z tego jesteśmy zadowoleni. Jesteśmy kopciuszkiem i nikt na nas nie stawiał także w lidze, a tym bardziej w barażach. Na razie cieszymy się ze zwycięstwa, od wtorku będziemy myśleć co dalej. Póki co nie wiemy gdzie i z kim będziemy grać, ale na pewno powalczymy o zwycięstwo w każdym meczu. - Chciałbym podziękować wszystkim kibicom, którzy na dziś tak pięknie dopingowali – mówił po meczu Paweł Jaworski – Takie mecze jak dziś kiedy wszystko się decyduję są bardzo ciężkie, byliśmy bardzo spięci. Na szczęście z minuty na minutę było coraz lepiej i ostatecznie udało się wygrać. Punkty dla WSTK zdobywali: Rzeszowski 27, Jaworski 20, Matuszewski 19, Kaptur 8, Łukanus 6, Zgrzebnicki 5, Naramski 2. [nggallery id=123]