TworzymyGłos Regionu

reklama

,,Wschowskie pieniądze zastępcze”

- nowa wystawa czasowa w MZW

Wtorek, 26 października 2021 o 12:56, autor: 0
,,Wschowskie pieniądze zastępcze”

Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza od 6 listopada 2021 r. na wystawę czasową, na której zostaną zaprezentowane pieniądze zastępcze, żetony dominialne, gazowe, administracyjne, rzemieślnicze oraz akcje i bony wartościowe emitowane na terenie powiatu wschowskiego na przełomie XIX i XX wieku. Otwarcie wystawy odbędzie się w ramach XVIII Królewskiego Festiwalu Muzyki. 

Wystawa "Wschowskie pieniądze zastępcze" będzie prezentowana w siedzibie Muzeum Ziemi Wschowskiej, znajdującej się w barokowych kamieniczkach przy Placu Zamkowym 2. Od tego dnia siedziba ta będzie otwarta dla zwiedzających. 

Nowa ekspozycja przygotowywana jest wraz z panem Ryszardem Kozłowskim – pasjonatem mennictwa, numizmatykiem i kolekcjonerem. Jest on członkiem warszawskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, a także autorem jedynej monografii poświęconej mennictwu wschowskiemu.

Wystawa potrwa do 31 stycznia 2022 r., serdecznie zapraszamy!

(Muzeum Ziemi Wschowskiej)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl