TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowskie morsy i foczki na międzynarodowym zlocie w Mielnie! Ponad 8500 uczestników brnęło przez zimne fale

Wtorek, 13 lutego 2024 o 18:09, aktualizacja Wtorek, 13 lutego 2024 o 18:27, autor: 1
Wschowskie morsy i foczki na międzynarodowym zlocie w Mielnie! Ponad 8500 uczestników brnęło przez zimne fale

Morsowanie to nie tylko moda, ale sposób na życie, co doskonale wiedzą członkowie Stowarzyszenia Morsy i Foczki Wschowa. W ostatni weekend, nasza lokalna grupa miłośników morsowania wzięła udział w XXI Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie, który co roku przyciąga tysiące entuzjastów zimnych kąpieli z całego świata.

Lokalni entuzjaści wśród międzynarodowej społeczności

Wśród około 8500 śmiałków, którzy postanowili zmierzyć się z chłodem Bałtyku, znalazła się grupa około 30 osób ze Wschowy. Mimo niepewnej aury, wschowscy entuzjaści morsowania nie zawiedli.

Zobacz: Morsowali w Lginiu. Do lodowatej wody weszło kilkaset osób! (ZDJĘCIA)

Mielno – międzynarodowe centrum morsowania

Mielno, od ponad dwóch dekad, każdego lutego zamienia się w międzynarodową stolicę morsów. Miejscowa plaża była świadkiem ustanowienia dwóch rekordów Guinnessa dla największej liczby osób kąpiących się jednocześnie w zimnych wodach. Choć tegoroczny zlot nie przyniósł nowego oficjalnego rekordu, to frekwencja i atmosfera potwierdziły, że zainteresowanie morsowaniem nie słabnie.

Wyjątkowe atrakcje dla uczestników

Organizatorzy zlotu w Mielnie co roku starają się wzbogacić program o dodatkowe atrakcje. Wesołe miasteczko, tańce, zabawy oraz konferencje to tylko niektóre z propozycji, które umilają czas między kąpielami. Wielka Parada Morsów, która przeszła ulicami Mielna w niedzielę, była pięknym podsumowaniem całego wydarzenia.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Kolo
13.02.2024 20:02

Prawdziwe foczki i fokosy.latem targa Bałtyk szacun

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl