TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowska Grupa Zakupowa Energii również na lata 2025-2026?

Czwartek, 07 marca 2024 o 10:29, aktualizacja Czwartek, 07 marca 2024 o 10:48, autor: 1
Wschowska Grupa Zakupowa Energii również na lata 2025-2026?

W obliczu rosnących cen energii elektrycznej i niepewności rynkowej, Powiat Wschowski wraz z sąsiednimi jednostkami samorządu terytorialnego postanowiły połączyć siły. W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Wschowie odbyło się spotkanie z inicjatywy Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego, mające na celu utworzenie Wschowskiej Grupy Zakupowej Energii Elektrycznej na lata 2025-2026.

Rozmawiali o rynku i przyszłości cen energii

Podczas spotkania szczegółowo przeanalizowano aktualną sytuację na rynku energii elektrycznej, a także prognozy cen na nadchodzący okres. W obliczu tych wyzwań przedstawiono różnorodne opcje zakupu energii, jak również plany optymalizacji procesu zakupowego. Celem tych działań jest nie tylko uzyskanie korzystnej oferty, ale także stabilizacja cen oraz redukcja kosztów zakupu i zużycia energii w długoterminowej perspektywie.

Wschowska Grupa Zakupowa Energii - kim są uczestnicy?

Wschowska Grupa Zakupowa Energii Elektrycznej to inicjatywa, w której udział bierze szereg jednostek samorządu terytorialnego. Należą do niej: Powiat Wschowski jako lider, Powiat Wolsztyński, Powiat Złotowski oraz gminy Szlichtyngowa, Jemielno, Kuślin, Paszowice, Siedlec, Skąpe, Trzciel, Śmigiel, a także Zakład Gospodarki Komunalnej w Śmiglu. Warto podkreślić, że Powiat Wschowski jest częścią tej inicjatywy bez przerwy od roku 2014.

Jaką korzyść niesie współpraca?

Tworzenie grup zakupowych, takich jak ta we Wschowie, jest odpowiedzią na rosnące wyzwania związane z dostawami energii. Poprzez wspólne działanie, uczestnicy mogą liczyć na lepsze warunki negocjacyjne, a co za tym idzie - na korzystniejsze ceny energii.

Źródło: Powiat Wschowski

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~JA
07.03.2024 17:27

Wybory wybory jaki aktywny starosta

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl