TworzymyGłos Regionu

Wschowska drogówka wyeliminowała nietrzeźwych kierowców

Poniedziałek, 13 czerwca 2022 o 11:11, autor: 0 1279
Wschowska drogówka wyeliminowała nietrzeźwych kierowców

Miniony weekend na drogach powiat wschowskiego był bogaty pod kątem wyeliminowanych nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą okazał się zatrzymany przez patrol wschowskiej drogówki 35 - letni motorowerzysta. Mężczyzna w niedzielne popołudnie (12 czerwca) podróżował mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Nie był to jedyny lekkomyślny kierowca, który została poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem pozytywnym.

Blisko 4 promile alkoholu w organizmie to wynik 35 - letniego mieszkańca gminy Wschowa, który podróżował motorowerem drogami pobliskiej miejscowości. Tor jazdy lekkomyślnego kierowcy jednośladu wzbudził zainteresowanie patrolu ruchu drogowego. Policjanci zakazali 35 -latkowi dalszej jazdy i zatrzymali uprawnienia do kierowania. W najbliższym czasie usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu drogowym w stanie nietrzeźwości.

Ten sam patrol ruchu drogowego tego samego popołudnia (12 czerwca) zatrzymał do kontroli kolejnego motocyklistę. Tym razem 36-latek nie posiadał uprawnień kategorii A. Prawo jazdy stracił również kierowca osobowego audi, który w miejscowości Lgiń na ograniczeniu do 50 km/h pędził ponad 100 km/h.

Tego samego weekendu dzielnicowi z Komisariatu Policji w Sławie udali się na kolizję drogową pomiędzy Krzepielowem, a Starym Strączem. Policjanci na miejscu zastali zgłaszającego oraz kierowcę osobowej dacii, który zatrzymała auto w rowie. 33-letni mieszkaniec Głogowa wydmuchał blisko 2 promile.

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl