TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowska drogówka w walce z piractwem drogowym

Poniedziałek, 25 stycznia 2021 o 12:05, autor: 8
Wschowska drogówka w walce z piractwem drogowym

Nie ma dnia, aby w Polsce nie wydarzył się wypadek drogowy. Najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych są: niedostosowanie prędkości wynikające z naszego pośpiechu, presji czasu, nieadekwatnej oceny sytuacji na drodze. Dla policjantów wschowskiej drogówki prowadzone cyklicznie działania „Prędkość”, „Kaskada” mają uświadomić kierowcom, że aby szczęśliwie dotrzeć do celu wcale nie trzeba mocno naciskać pedał gazu, zwłaszcza w okresie jesienno - zimowym kiedy nawierzchnie dróg mogą kryć wiele niespodzianek.

W poprzednim tygodniu policjanci ruchu drogowego wschowskiej policji prowadzili wzmożone działania kontrolno – pomiarowe pojazdów, które przejeżdżały przez teren naszego powiatu. Działania ukierunkowane były przede wszystkim na zatrzymywaniu kierowców, którzy z rożnych przyczyn łamali obowiązujące przepisy ruchu drogowego i bagatelizowali znaki ograniczające dozwoloną prędkość, w szczególności monitoringiem objęte zostały obszary zabudowane. Patrole ruchu drogowego również kontrolowały prędkości nadjeżdżających pojazdów poza obszarem zabudowanym.

W wyniku działań skontrolowani zostali kierowcy, którzy pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na drogach przekraczali prędkości od 25 do 43 km na godzinę w obszarze zabudowanym.

Policjanci ruchu drogowego interweniowali przy kolizji drogowej z motorowerzystą. Na szczęście kierowca jednośladu doznał ogólnych potłuczeń.

W dwóch przypadkach lekkomyślnego zachowania na drodze byli młodzi kierowcy, których krótki termin posiadania prawa jazdy, a co się z tym wiąże małe doświadczenie za kierownicą było przyczyną poniesienia konsekwencji prawnych.

Działania powtarzane będą cyklicznie, a wszystko w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagę i rozsądek na drogach, zwłaszcza tym niekorzystnym okresie zimowym.

(KPP Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~Kierowca
25.01.2021 13:52

Więcej radarów mobilnych, wyższe mandaty. Polaka można nauczyć rozumu tylko i wyłącznie przez portfel

avatar
~;->
25.01.2021 17:20

no co Ty nawet przez portfel nie da rady zmienić idioty.Oni się poprostu tacy rodzą.

avatar
~WALCZĄ>>>>?
25.01.2021 15:43

A od kiedy to Policja jest na wojnie z Kierowcami ....???. Walczą....czyli co ?. To oni już nie pracują ???. Cały czas słyszymy w mediach, że policja albo ma akcje, albo walczy - PYTANIE; - to kiedy oni pracują jak Ustawa nakazuje ????.

avatar
~WALCZĄ>>>>?
25.01.2021 15:43

A od kiedy to Policja jest na wojnie z Kierowcami ....???. Walczą....czyli co ?. To oni już nie pracują ???. Cały czas słyszymy w mediach, że policja albo ma akcje, albo walczy - PYTANIE; - to kiedy oni pracują jak Ustawa nakazuje ????.

avatar
~Obywatel
26.01.2021 08:57

Zapoznałem się z Ustawą o policji, tą Ustawę, którą policjant i ich przełożeni powinni mieć w jednym paluszku i tam min. czytam, że policja jest w pierwszym miejscu od PREWENCI...PREWENCJI...PREWENCJI, a następnie od ujawniania i ścigania przestępstw i przestępców !!!!. A TU PROSZĘ CIĄGLE SŁUSZĘ JAK I CZYTAM W MEDIACH, że TA POLICJA TO WALCZ I JEST JAK NA WOJNIE z PIRATAMI, organizuje AKCJE na PIRATÓW , itp., ....itd. - to co to jest za policja ????

avatar
~gadaj z d. , to cię osra.
26.01.2021 10:04

Panie kierowco, zna Pan powód zatrzymania ? Tak. Dziura budżetowa.

avatar
~HISTORIA P..!
26.01.2021 11:37

Pamiętam jak dzisiaj jak powstawała policja i jak jej usprawnienia były szeroko opisywane w lokalnych mediach i krajowych , jak lokalne samorządy prześcigiwały się w dofinansowaniu "swojej" policji, a to zakup ROWERÓW , które miały pomóc w patrolowaniu parków i skwerów - dzisiaj ślad po nich zaginął!, a to zakup nowych samochodów, które miały zastąpić patrole piesze - a dzisiaj coraz częściej słyszymy, że oni w nich śpią w czasie pełnienia służby ( w jednej komendzie nawet zwolniono ich z pracy za spanie), a to masowy zakup fotoradarów i montowanie ich przez lokalne służby, aby im nabijały lokalny budżet ( przykład terenów nadmorskich gmin) - co po pewnym czasie wszystko padło, a to tworzenie w celu niby pomocy lokalnej policji tak zwanej Straży Miejskich, które po pewnym czasie w ramach oszczędności co niektóre samorządy z nich zrezygnowały ( we Wschowie tkwią ), a to masowe zakładanie miejskiego i lokalnego MONITORINGU, który ma odciążyć i tą ich Straż Miejską i policję - czy aby ???. A TERAZ KOLEJNA METAMORFOZA w policji drogowej - co podają dzisejsze media - ZAKUB NA WIĘKSZĄ SKALĘ DRONÓW do śledzenia ludzi na drgach i przjściach, jak by im było mało, że czynią to przez montowanie MONITORINGU !!!!!!. WNIOSEK----dzisiejsza policja i straż miejska mając takie urządzenia już nie ruszy swoich tyłków za biurek i samochdów tylko będzie nas NOTORYCZNIE INWIGILOWAĆ , a TO MONITORINGIEM , a TO DRONAMI !!!!!. Brawo technika i luz bluz w policji !!!!!.

avatar
~do powyżej
26.01.2021 14:38

A nie dawno o denuncjowaniu i kapowaniu było pisane ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl