TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowska drogówka przeprowadziła działania NURD

Czwartek, 12 maja 2022 o 22:06, aktualizacja Czwartek, 12 maja 2022 o 22:14, autor: 3
Wschowska drogówka przeprowadziła działania NURD

Wschowscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” ukierunkowane na eliminowanie z ruchu drogowego niebezpiecznych zachowań. Mandaty karne, pouczenie oraz zatrzymane prawo jazdy za prędkość 96km/h w terenie zabudowanym na 40-tce to efekty pracy mundurowych.

Wschowscy policjanci ruchu drogowego od wczesnych godzin (12 maja) przeprowadzili na drogach powiatu wschowskiego działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” . Mundurowym na policyjnych motocyklach nie umknęli kierowcy, którzy bagatelizowali przepisy ruchu drogowego, a tym samym stwarzali zagrożenie dla pieszych. Tak było w przypadku kierującej osobową Dacią, która została zatrzymana do kontroli drogowej przy ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego w Sławie. Powodem była nadmierna prędkość. Kierująca 30-letnia mieszkanka Świebodzina osiągnęła prędkość 96 km/h na obowiązującej 40-tce w obszarze zabudowanym. Otrzymała grzywnę i straciła prawo jazdy.

W trakcie działań policjanci ujawniali następujące wykroczenia:jazda rowerem po chodniku, jazda rowerem po przejściu dla pieszych, przekroczenie dozwolonej prędkości przez kierowców pojazdów osobowych i motocykli, brak aktualnych badań technicznych.

Patrole ruchu drogowego monitorujące centrum miasta, okolice przejść dla pieszych miały za zadanie nie tylko karać niechronionych uczestników ruchu drogowego, ale przede wszystkim uświadomić niesfornym pieszym, że bardzo często skracając sobie drogę, wbiegając przed nadjeżdżający pojazd może skończyć się to dla nich bardzo boleśnie, bądź niekiedy tragicznie.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Tomasz
13.05.2022 23:10

w końcu wzięli się do roboty, a nie tylko na obiady jeżdżą

avatar
~x
14.05.2022 12:10

A może by tak o "obiadach" w Brukseli regionalnych członków PiS nas poinformować i podzielić się z nami co tam słychać i jakie walory z tego dla miasta Wschowy zostały pozyskane ?

avatar
~MOŻNA -MOŻNA !
15.05.2022 07:10

Jak trzeba pokazówkę z udziałem policji to pod takimi tekstami wolna droga do ich komentowania !!!!!, ale jak pis na czele z posłem organizuje imprezę pod hasłem " Piłsudski" to totalna blokada !!!!! - Czego Jan P. i poseł Marek A. się wstydzą ????. Czy J. Piłsudski był osobą prywatną, że lokalny pis sobie zawłaszczył i włączył do tego lokalna policje ?????. Czy czasami takiego popiersia już nie ma w siedzibie HZZ ????.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl