TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowscy policjanci znakowali rowery (ZDJĘCIA)

Czwartek, 04 sierpnia 2022 o 17:07, aktualizacja Czwartek, 04 sierpnia 2022 o 17:15, autor: 5
Wschowscy policjanci znakowali rowery (ZDJĘCIA)

Wschowscy policjanci przeprowadzili pierwszą w tym roku akcję znakowania rowerów. Ograniczenie zjawiska kradzieży jednośladów to główne założenie policyjnego przedsięwzięcia, które cieszyło się dużym zainteresowaniem i bardzo pozytywnym odbiorem. W czwartkowe południe (4 sierpnia) udało nam się zarejestrować kilkadziesiąt jednośladów.

Kradzieże rowerów to zjawiska, z którymi mamy do czynienie niemalże każdego dnia. Bardzo dobrym sposobem na uniknięcie kradzieży jest oznakowanie roweru. Dzisiaj (4 sierpnia) w Komendzie Powiatowej Policji we Wschowie odbyła się pierwsza w tym roku akcja grawerowania i rejestrowania jednośladów.

Bezpłatna akcja znakowania rowerów skierowana była do osób, które poza zapięciem roweru postanowiły zabezpieczyć go dodatkowo nanosząc na swój jednoślad numery identyfikacyjne.

Znakowanie roweru z pewnością zmniejsza ryzyko kradzieży, ale przede wszystkim znacząco zwiększa szanse na znalezienie go w przypadku jego kradzieży.

Głównym założeniem i celem znakowania rowerów jest ograniczenie ich kradzieży, jak również ograniczenie handlu kradzionymi rowerami lub ich częściami. Policyjna baza rowerowa umożliwia z kolei dotarcie do właściciela skradzionego roweru w sytuacji jego odzyskania.
W trakcie dzisiejszej akcji udało nam się zarejestrować kilkadziesiąt jednośladów.

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Gekon
04.08.2022 19:06

Pytanie, czy zjawił się ktoś ze skradzionym rowerem aby oznakować? Policja sprawdzała legalność pochodzenia znakowanych rowerów?

avatar
~Mieszkaniec
04.08.2022 21:54

Trzeba było mieć fakturę

avatar
~@.*"Bekon"
05.08.2022 07:51

To taki znawca procedury myśliwskiej, policyjnej i może też wędkarskiej i muchołapek nie został zaproszony do takiej szczytnej akcji --- zapewne taki "Gekon" posiada listę skradzionych rowerów powiatu Wschowskiego i okolic i wyłapał by takie rowery !!!!. Hi,Ha, ,,,,,,

avatar
~Gość
05.08.2022 09:26

Takie akcje powinny być wcześniej nagłaśniane, bo nie wszyscy o nich wiedzą

avatar
~Do Pana "Gość" !
09.08.2022 10:58

Czy nie rozumiesz sens takich akcji : - ..." napisane + ogłoszone + pokazane ...." i o to tu chodzi by się ukazać w mediach !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl