TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowscy policjanci zatrzymali pięciu poszukiwanych

Poniedziałek, 11 października 2021 o 17:52, autor: 3
Wschowscy policjanci zatrzymali pięciu poszukiwanych

W miniony weekend lista poszukiwanych z terenu powiatu wschowskiego uszczupliła się o pięciu mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Podstawami zatrzymań były zarządzenia sądów rejonowych oraz list gończy. Zatrzymani mężczyźni najbliższe dni, lata spędzą za kratkami.

W minioną sobotę (09 października) falę zatrzymań osób poszukiwanych z terenu powiatu wschowskiego rozpoczął 34- latek ze Wschowy. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Lesznie. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i trafił do policyjnego aresztu. Za przestępstwa przeciwko mieniu spędzi w zakładzie karnym 3,5 roku.

Kilka godzin później wpadł w ręce policjantów poszukiwany na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Głogowie 32 -latek. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W niedzielę (10 października) z blisko promilem alkoholu w organizmie do pomieszczenia dla osób zatrzymanych trafił 28- latek. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie zarządzenia wydanego przez głogowski Sąd Rejonowy. Kilka godzin później w wyniku policyjnych sprawdzeń wyszło na jaw, że legitymowany 29-latek poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności przez Sąd Rejonowym we Wschowie.

Ostatnim poszukiwanym na podstawie listu gończego wydanego przez wschowski sąd był 38-letni mieszkaniec gminy Szlichtyngowa.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali przetransportowani do zakładu karnego.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~ja
12.10.2021 07:40

Fajnie, jak tak przypadkiem zatrzymają kogoś poszukiwanego.... Statystyki rosną

avatar
~Barbara m
12.10.2021 11:33

Tak bo jak ktoś da wam cynk to wtedy wiecie jak wjechać komus na chate bo sami byscie w zyciu do tego nie doszli !

avatar
~Pati
12.10.2021 21:08

No oczywiście że jak ktoś da cynk to wtedy wiedzą, bo jak przez 5 miesięcy mijali na ulicy a powiem lepiej na wakacjach policjant spotkał jednego z poszukiwanych. A teraz ze zatrzymali ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl