TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowscy policjanci otrzymali narkotesty (FOTO)

Piątek, 17 marca 2023 o 16:28, autor: 1
Wschowscy policjanci otrzymali narkotesty (FOTO)

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie otrzymała pakiet testów narkotykowych, które zostaną wykorzystane przez wschowskich i sławskich policjantów podczas kontroli drogowych. Testy te są niezbędnym narzędziem w walce z nieodpowiedzialnymi kierowcami, którzy decydują się na prowadzenie pojazdów po zażyciu narkotyków. 

Pakiety zostały przekazane na ręce Komendant KPP Wschowa Andrzeliki Łuczak przez Burmistrza Wschowy Konrada Antkowiaka, Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakułę oraz Burmistrz Szlichtyngowej Jolantę Wielgus. Testy zostały zakupione z gminnych środków.

Ich celem jest przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wyeliminowanie z dróg kierowców, którzy są pod wpływem środków odurzających. Narkotyki mają nieprzewidywalne skutki działania, a kierowcy pod ich wpływem stanowią poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Coraz częściej na drogach powiatu wschowskiego trafiają się właśnie tacy kierowcy.

Przekazane testy narkotykowe mają za zadanie nie tylko poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ale również zniwelować skutki patologicznych zachowań związanych z narkomanią w województwie lubuskim. To ważny krok we właściwym kierunku, aby chronić zdrowie i życie mieszkańców powiatu.

Podczas dzisiejszego uroczystego przekazania testów, podkomisarz Andrzelika Łuczak otrzymała gratulacje i życzenia od Włodarzy Wschowy, Sławy i Szlichtyngowej z okazji objęcia przez nią funkcji pełniącej obowiązki Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie.

Źródło/foto: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~On
20.03.2023 06:45

Tylko pudełko tych narkotestow na Wschowę to trzeba całą przyczepę

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl