TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowa: VII Marsz Akceptacji Osób Niepełnosprawnych (FOTO)

Czwartek, 11 maja 2023 o 16:07, aktualizacja Czwartek, 11 maja 2023 o 16:22, autor: 0
Wschowa: VII Marsz Akceptacji Osób Niepełnosprawnych (FOTO)

Dnia 11 maja po raz siódmy odbył się Marsz Akceptacji Osób Niepełnosprawnych, który wypełnił ulice Wschowy radością i entuzjazmem. Ta uroczystość, obchodzona corocznie w ramach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, stanowi doskonałą okazję do poznania środowiska osób z niepełnosprawnościami, zrozumienia ich problemów i potrzeb. To również dzień manifestowania tolerancji i równouprawnienia.

Cel i znaczenie Marszu Akceptacji

Marsz Akceptacji ma na celu podkreślenie godności osób z niepełnosprawnościami oraz pokazanie szerokiej publiczności bariery, z którymi te osoby wciąż się borykają. Jest to ważne wydarzenie społeczne, które skupia uwagę lokalnego społeczeństwa na potrzebach osób z niepełnosprawnościami oraz stawia pytania o ich sytuację. Przez udział w marszu, uczestnicy dają wyraz swojej akceptacji, sympatii i aprobaty dla tych, którzy potrzebują wsparcia.

Uczestnicy i hasło marszu

W Marszu Akceptacji wzięli udział mieszkańcy Wschowy, uczniowie i przedszkolaki z terenu gminy, nauczyciele, pracownicy oświaty, przedstawiciele służb mundurowych oraz włodarze Gminy Wschowa i Powiatu Wschowskiego. Na czele z burmistrzem Konradem Antkowiakiem i wicestarostą Waldemarem Starostą.

Hasło tegorocznego marszu, "Codzienność utkana z nieDOSKONAŁOŚCI", doskonale oddaje przesłanie tego wydarzenia. Przekazuje ono ideę, że niepełnosprawność jest naturalną częścią naszego społeczeństwa, które powinno być oparte na cierpliwości i szacunku dla wszystkich jednostek, niezależnie od ich umiejętności czy ograniczeń.

Marsz skończył się na Rynku

Wschowskie ulice tętniły dziś życiem, kolorami i radością. Tradycyjnie już na Rynku, przed ratuszem, odbyły się liczne atrakcje dla uczestników, m.in. występ mażoretek „Finezja”, wypuszczenie balonów z helem, darmowy poczęstunek oraz gry i zabawy z animatorami. Ponadto, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej autorstwa Adama Śliwińskiego, której tytuł brzmiał "Codzienność utkana z nieNIEDOSKONAŁOŚCI". Zdjęcia przedstawiają portrety osób niepełnosprawnych z powiatu wschowskiego, które podziwiać można od dziś (11 maja) w krużgankach klasztoru franciszkanów we Wschowie.

Podziękowania i wyrazy uznania

Przedstawiciele Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Nasz Ośrodek" podziękowali wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do sukcesu Marszu Akceptacji. Szczególne słowa uznania skierowali do Starosty Wschowskiego, pana Andrzeja Bielawskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa, pana Konrada Antkowiaka, za wsparcie finansowe i patronat nad wydarzeniem.

Podziękowano również Dyrektorowi Oddziału Lubuskiego PFRON w Zielonej Górze, panu Andrzejowi Goni, który swoimi działaniami wspiera osoby z niepełnosprawnościami, a także Prezesowi Stowarzyszenia Kultury Ziemi Wschowskiej, panu Pawłowi Grygielowi, oraz mażoretkom, które zawsze są obecne i chętne do współpracy.

Stowarzyszenie „Nasz Ośrodek” doceniło także pełnomocnik ds. wolontariatu, panią Adriannę Knieć, wolontariuszy z Gminnego Centrum Wolontariatu, a także wschowską policję, który włączyli się w przygotowanie i zabezpieczenie marszu. Słowa uznania skierowane zostały do dyrektorów i społeczności placówek oświatowych, kulturalnych i wspierających osoby z niepełnosprawnościami. 

Ostatnim, lecz nie mniej ważne podziękowanie trafiło do pana Adama Śliwińskiego, autora fotografii, które zostały wystawione na wschowskim Rynku.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl