TworzymyGłos Regionu

Wschowa: Upamiętniono 82 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej [RELACJA]

Środa, 01 września 2021 o 14:18, aktualizacja Środa, 01 września 2021 o 16:46, autor: 1
Wschowa: Upamiętniono 82 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej [RELACJA]

We Wschowie upamiętniono 82 rocznicę agresji nazistowskich Niemiec na Polskę, która rozpoczęła II Wojnę Światową, jeden z najkrwawszych konfliktów w historii świata. Uroczystość odbyła się przy pomniku upamiętniającym Walkę Bohaterów Ojczyzny na Frontach II Wojny Światowej przy ul. Łaziennej.

Oprawę uroczystości przygotowali harcerze z Hufca ZHP Wschowa. W obchodach udział wzięli m.in. przedstawiciele władz gminnych i powiatowych, Związek Piłsudczyków RP, dyrektorzy placówek oświatowych, poczty sztandarowe służb mundurowych, szkół i przedszkoli oraz okoliczni mieszkańcy.

Przypominamy, iż jutro (2 września) o godz. 16:00 na ul. gen. Bema we Wschowie odsłonięty zostanie okolicznościowy mural upamiętniający wypad wojsk polskich na Wschowę. Przybyli goście będą mieli okazję posłuchać koncertu przygotowanego przez Stowarzyszenie Muzyczne „BIS” na dziedzińcu Muzeum.

Dnia 3 września żołnierze z jednostki wojskowej w Lesznie przemaszerują do Wschowy, odwzorowując przebieg trasy, jaką we wrześniu 1939 roku przeszli polscy wojskowi. Tego dnia na rynku mieszkańcy Wschowy będą m.in. mogli obejrzeć wóz pancerny wz. 34 ze zbiorów Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu oraz posmakować wojskowej grochówki. Więcej TUTAJ.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Brat
03.09.2021 17:28

Coz to za partyzant stoi pod muralem gdyz z wojskiem polskim nic wspolnego niema nie ta epoka patki strzeleckie jedna ladownica nie tak zolnierz polski wygladal to chyba dywersant

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl