TworzymyGłos Regionu

Wschowa poszukuje nowego strażnika miejskiego. Sprawdź, czy to praca dla Ciebie

Środa, 04 września 2024 o 13:54, autor: 8

Mieszkańcy Wschowy niebawem mogą zobaczyć nową twarz patrolującą ulice miasta. Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa ogłosił właśnie nabór na stanowisko strażnika w Straży Miejskiej. To szansa dla jednej osoby, która chce aktywnie przyczynić się do zapewnienia bezpieczeństwa i porządku w naszym mieście.

Warunki zatrudnienia

Nowy funkcjonariusz rozpocznie pracę z początkiem przyszłego roku, dokładnie 1 stycznia 2025 r. Urząd oferuje pełny etat i umowę na czas określony, z możliwością późniejszego zatrudnienia na stałe. Praca będzie wykonywana w systemie dwuzmianowym, co oznacza, że strażnik będzie pełnił służbę albo od 7:00 do 15:00, albo od 14:00 do 22:00.

Wymagania dla kandydatów

Od kandydatów oczekuje się ukończenia 21 lat i posiadania co najmniej średniego wykształcenia. Obywatelstwo polskie, niekaralność i nieposzlakowana opinia to kolejne niezbędne warunki. Urząd podkreśla również znaczenie sprawności fizycznej i psychicznej kandydatów.

Pożądane cechy osobowe to rzetelność, obowiązkowość i umiejętność pracy w zespole. Mile widziane jest także trzyletnie doświadczenie zawodowe.

Zakres obowiązków strażnika miejskiego

Przyszły strażnik miejski będzie miał szeroki zakres obowiązków. To nie tylko patrolowanie ulic i dbanie o porządek publiczny. Do jego zadań będzie należeć również kontrola ruchu drogowego, zabezpieczanie miejsc zdarzeń, a nawet konwojowanie ważnych dokumentów czy przedmiotów wartościowych dla gminy.

Wymagana wiedza i umiejętności

Kandydaci powinni wykazać się znajomością odpowiednich przepisów prawa, w tym ustawy o strażach gminnych czy kodeksu wykroczeń. Mile widziane będą również umiejętności techniczne, takie jak obsługa środków łączności czy znajomość technik obezwładniania.

Proces aplikacyjny

Osoby zainteresowane tą posadą mają czas do 17 września 2024 roku, do godziny 15:00, aby złożyć swoje aplikacje. Dokumenty można dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą na adres Urzędu Miasta i Gminy Wschowa. Warto pamiętać o dopisku "Nabór na wolne stanowisko strażnika w Straży Miejskiej" na kopercie.

Wymagane dokumenty obejmują wypełniony kwestionariusz osobowy i kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe. Urząd zachęca również do dołączenia listu motywacyjnego.

Dodatkowe informacje

Szczegółowe informacje o naborze można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Wschowa. W razie pytań, urząd udostępnił numer telefonu: 695 379 295.

POLECAMY

Komentarze (8)

avatar

avatar
~"poszukuje"
04.09.2024 14:18

W jakim sensie go poszukuje ?. Czyli mamy rozumieć, że ludzi do służb mundurowych dzisiaj się po prostu "poszukuje", a nie werbuje przez wyspecjalizowany pion w tych służbach zwanym kadry , a ludzie tam zatrudnieni pobierają konkretny szmal . Dziwne, co ?.

avatar
~Januszek
04.09.2024 17:22

A po co nam straż miejska w tej naszej wielkiej metropolii utrzymywana z naszych podatków?

avatar
~sąsiad
06.09.2024 07:17

W Głogowie, w dużym i bogatym mieście, nie ma straży miejskiej.

avatar
~Żmija z palestyny.
04.09.2024 22:12

Mamy dzień strażnika miejskiego, tak jak policjanta, strażaka ?

avatar
~Zen
05.09.2024 10:30

W kampanii wyborczej p. burmistrzu była mowa o likwidacji SM, czekamy na realizację ?

avatar
~do zen
05.09.2024 22:05

Kanalizację w Tylewicach też obiecywał ;-)))

avatar
~Żul prosi z dużym doświadczeniem.
05.09.2024 20:41

Znajomość mego przepadku w systemie rekrutera nigdy nie zapomni codzienności w mieście i gminie na zawsze.

avatar
~Elwis
06.09.2024 11:51

Pytanie zasadnicze Ilse Monza zarobic?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl