TworzymyGłos Regionu

Wschowa: Kryminalny ustalił wandala, który uszkodził pojazdy

Poniedziałek, 20 grudnia 2021 o 11:08, aktualizacja Wtorek, 21 grudnia 2021 o 10:38, autor: 1 1880
Wschowa: Kryminalny ustalił wandala, który uszkodził pojazdy

Policjant Wydziału Kryminalnego zajmujący się na co dzień prowadzeniem dochodzeń, śledztw ustalił i namierzył mężczyznę, który wrześniowej nocy wyładował swoją złość na przypadkowo zaparkowanych pojazdach w centrum Wschowy. Mężczyzna skopał dwa auta powodując straty na blisko 3 tysiące złotych.

Dociekliwość, trafne wnioskowanie i zawodowe doświadczenie to cechy policjanta, który zaangażował się w sprawę dotyczącą uszkodzeń dwóch pojazdów zaparkowanych na jednym z podwórzy we Wschowie.

O zdarzeniu dyżurnego wschowskiej Policji poinformowali właściciele zniszczonych pojazdów. Z relacji zgłaszających wynikało, że feralnego wrześniowego weekendu, pod osłoną nocy nieznany sprawca skopał ich auta. Zaangażowany w sprawę policjanta po nitce do kłębka ustalił przebieg tego wieczoru.

Jak się okazało w tle pojawiła się „domówka” mocno zakrapiana alkoholem. Przebieg imprezy owiany był tajemnicą. W trakcie prowadzonego postępowania, w wyniku przesłuchania kilkunastu świadków przebieg zdarzenia nabierał konkretów. Jak się okazało jeden z uczestników imprezy 25-letni Wschowianin z niewiadomych przyczyn skopał dwa przypadkowo zaparkowane pojazdy, uszkadzający w nich klapy bagażnika, błotniki, drzwi, urywając lusterka. Mężczyzna usłyszał zarzuty, do których przyznał się.

 

komisarz Maja Piwowarska

(Komenda Powiatowa Policji we Wschowie)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Janek Pradera
20.12.2021 16:49

Często mówimy źle o Policji, ale jak zrobią coś dobrze to też uczciwie trzeba chwalić.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl