TworzymyGłos Regionu

Wschowa: Holi Święto Kolorów

– zbliża się najbardziej kolorowe wydarzenie roku

Wtorek, 11 kwietnia 2023 o 09:05, aktualizacja Wtorek, 11 kwietnia 2023 o 09:22, autor: 3
Wschowa: Holi Święto Kolorów

Wiosna to czas, kiedy w końcu możemy cieszyć się ciepłymi promieniami słońca i przyroda budzi się do życia. Sezon 2023 przynosi wiele niespodzianek, ale jedną z najbardziej oczekiwanych jest Holi Święto Kolorów, które odbędzie się już 2 maja w Parku 1000-lecia. Współorganizatorem imprezy jest Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie.

Holi Święto Kolorów to tradycja, która ma swoje początki w Indiach, ale z czasem zyskała popularność w różnych krajach na całym świecie. To wydarzenie, które obchodzone jest podczas pełni Księżyca w marcu lub kwietniu, ma na celu zakończenie zimy i powitanie wiosny. W czasie Holi Święto Kolorów ludzie rzucają się proszkami w różnych kolorach, a całe miasto staje się jednym wielkim kolorowym wydarzeniem.

Co to jest Holi Święto Kolorów?

Holi Święto Kolorów to tradycja, która ma swoje początki w Indiach, ale z czasem zyskała popularność w różnych krajach na całym świecie. W czasie wydarzenia ludzie rzucają się proszkami w różnych kolorach. To idealna okazja do świętowania, zabawy i radości. To czas, kiedy można zapomnieć o codziennych troskach i pozwolić sobie na beztroskie bawienie się z rodziną i przyjaciółmi.

Kiedy i gdzie odbędzie się Holi Święto Kolorów?

W tym roku Holi Święto Kolorów odbędzie się już 2 maja w Parku 1000-lecia we Wschowie. Impreza rozpocznie się o godzinie 14:00 i potrwa do 18:00, a organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla całej rodziny.

Atrakcje na Holi Święto Kolorów

Podczas Holi Święto Kolorów czekają na uczestników wiele atrakcji, które zapewnią niezapomnianą zabawę. Przygotowano aż 9 kolorów proszków. Ponadto, na uczestników czeka kolorowa fala wyrzutów, która pozwoli poczuć się jak w środku tęczy.

Podczas Holi Święto Kolorów nie zabraknie też muzyki. Dobrą zabawę zapewnią DJe, którzy będą grać najlepsze hity, aby nikt nie przestał się bawić. Dodatkowo, dla miłośników słodyczy przewidziano kolorową watę cukrową, a dla chętnych do jeszcze większej zabawy – bazooki CO2, które pozwolą na jeszcze więcej kolorowego proszku. Na terenie imprezy będzie też dostępna strefa foodtruck, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Bezpieczeństwo na Holi Święto Kolorów

Organizatorzy Holi Święto Kolorów dbają o bezpieczeństwo uczestników. Z uwagi na to, że proszki rzucane podczas imprezy są nietoksyczne i łatwo ulegają rozprzestrzenianiu się w powietrzu, na teren imprezy nie wolno wchodzić z własnymi proszkami.

Wszyscy uczestnicy Holi Święto Kolorów proszeni są o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa. Organizatorzy zachęcają do ubierania się w jasne i kolorowe ubrania, które pozwolą na jeszcze większą różnorodność kolorów i będą świetnie wyglądać na zdjęciach.

Źródło: Holi Święto Kolorów

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Wschowianin
11.04.2023 12:14

Czy można tak hołdować jakiemuś świętu kolorów ? Czy we Wschowie jest problem ze zrobieniem własnego święta ? Czy my Polacy musimy za każdym razem coś zapożyczać z innych krajów i kultur ?

avatar
~Do - "Wschowinin"
11.04.2023 13:57

Puknij się w ten, swój, durny "ł..b" zanim jeszcze raz cokolwiek napiszesz .

avatar
~Do coś zwanego ( Wschowianin)
11.04.2023 19:59

Człowieku czy ty w swoim życiu kiedykolwiek w coś się bawiłeś i jako dziecko i jako obecnie stary "Dzban" ?. Po wpisie można sądzić, że siedzisz w domu w czterech ścianach i śledzisz z nudów stronę zw.pl. , bez przyjaciół i sympatyków i tak zrzędzisz jak ten stary "Dzban" !!!! . Bo i co ci w tym twoim nudnym życiu pozosta.......ł ........o ? . Młodzi o taki jak ty mówią " stary wapniak " i niech tak pozostanie !!!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl