TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowa: 21 marca ubiorą kolorowe skarpetki

i spotkają się przy murach Zamku Królewskiego

Poniedziałek, 20 marca 2023 o 15:14, aktualizacja Poniedziałek, 20 marca 2023 o 15:15, autor: 3
Wschowa: 21 marca ubiorą kolorowe skarpetki

Stowarzyszenie „Nasz Ośrodek” ze Wschowy organizuje wyjątkowe wydarzenie wzorem działań Stowarzyszenia „Warto Pomagać” z Zielonej Góry. Już 21 marca 2023 roku w godzinach od 11:00 do 12:00 w parku przy murach Zamku Królewskiego wszyscy chętni będą mogli powitać wiosnę w kolorowych skarpetkach, a wszystko to by stworzyć najdłuższy łańcuch wsparcia dla osób z zespołem Downa.

- Chcemy być wyjątkowo blisko osób z zespołem Downa, dlatego też zapraszamy wszystkich - małych i dużych - do parku przy murach Zamku Królewskiego - mówi prezes Zarządu Stowarzyszenia „Nasz Ośrodek”, pani Jolanta Awsiukiewicz. - Przynieście ze sobą kolorowe skarpetki - te nie od pary lub papierowe, własnoręcznie pomalowane - i razem stwórzmy najdłuższy łańcuch wsparcia dla osób z zespołem Downa.

Warto dodać, że różne skarpetki stały się symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa, ponieważ chromosom ten ma kształt właśnie skarpetki. Zachęcamy również do założenia dwóch różnych skarpetek, aby wyrazić szacunek dla ludzkiej unikalności.

Skarpetki mogą mieć różne wzory, paski, kropki, za kolano lub tuż przy kostce. Mogą też pochodzić z różnych, niepasujących do siebie par. Bądźmy razem w tworzeniu najdłuższego łańcucha wsparcia dla osób z zespołem Downa i uczmy się od siebie nawzajem szacunku i tolerancji.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Mieszkanka
14.03.2023 13:26

Super!

avatar
~Polak
15.03.2023 20:33

Każdy kto się czuje polakiem , świętuje 18 marca o 12 w Farze.

avatar
~były radny
16.03.2023 10:03

oczywiście że tak, ale czemu nie napisałeś tego pod artykułem który o tym mówi? Aha, nie pozwolili.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl