TworzymyGłos Regionu

Wschowa - sytuacja na rynku pracy

Środa, 15 czerwca 2022 o 10:23, autor: 0 265
Wschowa - sytuacja na rynku pracy

Jaka jest sytuacja na rynku pracy we Wschowie i Lesznie dla osób z wykształceniem zawodowym? Na jakie rozwiązania dla polepszenia warunków bytowych liczyć można w połowie 2022 roku? Na jakie zawody popyt wzrósł, a na jakie w ostatnim czasie się obniżył? Czy wiek ma duże znaczenie w poszukiwaniu pracy o średnich kwalifikacjach?

Praca we Wschowie i Lesznie - konserwatorzy i sprzątaczki pilnie poszukiwani 

W związku z rozpoczęciem sezonu wiosennego i przy oczekiwaniu na sezon letni, czas wakacji i urlopów odnotowano wzrost zapotrzebowania na pracowników porządkowych we wszelkich możliwych obiektach użytku publicznego na terenie Leszna i Wschowy. Warto zauważyć, że nie jest to jedynie tendencja lokalna, ale ogólnopolska. Wszędzie, gdzie prowadzi się lokale dostosowane do baz noclegowych i rekreacyjnych, niezbędne są wykwalifikowane osoby znające się na czystości i konserwacji miejsc odwiedzanych przez liczne rzesze ludzi w czasie wakacyjno - urlopowego sezonu. Wiele ofert znaleźć można na stronie Aplikuj.pl. To właśnie tam najczęściej ogłaszają się właściciele pensjonatów, a także dyrektorzy domów kultury, obiektów sportowych, sal gimnastycznych czy internatów przyjmujących mieszkańców bez statusu studenta. 

Rynek pracy we Wschowie i Lesznie - pracownicy porządkowi 

Największe szanse na znalezienie etatu lub jego części na stanowisku pracownika porządkowego mają osoby z wykształceniem zawodowym, które pochwalić się mogą referencjami zdobytymi wcześniej na podobnych stanowiskach. Wiele Pań w ciągu roku pracujących w szkołach na okres wakacji szuka pracy w innych, podobnych obiektach, by móc dorobić dodatkowo w oparciu o dotychczas zdobyte kwalifikacje. W szkołach dni do pracy jest nieco mniej, bo dzieciaki są na wakacjach, zatem tymczasowe zatrudnienie na basenie czy w pensjonacie jest jak najbardziej na rękę. Wystarczy zajrzeć na https://www.aplikuj.pl/praca/leszno, by w ciągu kilku minut sprawdzić, na jakich obiektach potrzebne są nowe specjalistki od konserwacji powierzchni płaskich. Wbrew pozorom, tych ofert jest niemało. 

Praca w Lesznie i Wschowie - panie sprzątające na medal 

Ze szczególną uwagą rozpatruje się aplikacje wszystkich Pań, które na stanowisku pracowników sprzątających spędziły przynajmniej dekadę. W tej sytuacji możemy już mówić o wieloletnim doświadczeniu i mamy pewność, że taki pracownik doskonale wie, co należy do jego obowiązków i jak należy je wypełniać. Nie trzeba wdrażać wszystkich zasad od absolutnych podstaw, a to znacznie bardziej pozwala zaoszczędzić czas, niż w przypadku kogoś, kto przychodzi do pracy w danej branży po raz pierwszy, nie wie, jak się zachować i co jest jego obowiązkiem, a do tego robi masę różnych gaf. Dlatego tak bardzo ważne jest, by także sprzątaczka potrafiła korzystnie przedstawić swoje CV. Dzięki temu zdobędzie uznanie w oczach potencjalnego zatrudniającego i będzie mogła się cieszyć dodatkowym, wakacyjnym kapitałem. W Lesznie i Wschowie nie wyklucza się pracowników typowo fizycznych. Jest to praca wymagająca największego nakładu siły i cierpliwości. Pracownicy z sektora sprzątającego nierzadko liczyć mogą na korzystne premie od prywatnych przedsiębiorców, co jeszcze bardziej podkreśla szacunek do ich pracy. Co ambitniejsze Panie sprzątające już po zakończeniu sezonu letniego decydują się przedłużyć umowę z drugim obiektem, o ile nie koliduje ona z pracą w trybie całorocznym, wykonywaną na pełen etat. 

 

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl