TworzymyGłos Regionu

reklama

Wpadł miłośnik cudzych rowerów

Środa, 15 czerwca 2022 o 13:19, autor: 0
Wpadł miłośnik cudzych rowerów

Wschowscy policjanci zatrzymali 50-latka, który wczorajszego popołudnia dokonał kradzieży damskiego roweru spod zakładu fryzjerskiego w Szlichtyngowej. Podany przez zgłaszającą rysopis sprawcy pozwoli na zatrzymanie 50-letniego mieszkańca powiatu górowskiego. Mężczyzna zdążył już ukryć rower na posesji kolegi oddalonej 10 kilometrów od Szlichtyngowej. Jak się okazało mężczyzna miał na swoim koncie kilkanaście wcześniejszych kradzieży jednośladów.

Do zdarzenia doszło wczorajszego popołudnia (14 czerwca) w Szlichtyngowej. Z relacji zgłaszającej wynikało, że pozostawionym pod zakładem fryzjerskim damskim rowerem zainteresował się przechodzień. Mężczyzna po chwili wsiadł na rower i odjechał w nieznanym kierunku. Starty wyceniono na 650 złotych.

Zaangażowani w sprawę wschowscy policjanci prewencji podjęli czynności mające na celu zatrzymanie sprawcy i odzyskanie utraconego jednośladu. Sprawdzając wszystkie możliwe trasy odjazdu natrafili po kilkunastu minutach na siedzącego na poboczu mężczyznę, który odpowiadał podanemu rysopisowi sprawcy. Mężczyzna starał się odsunąć od siebie jakiekolwiek podejrzenia. Wschowscy policjanci nie dali się zwieźć jego opowieściom. Jak się okazało 50- letni mieszkaniec powiatu górowskiego zdążył już ukryć rower w mieszkaniu kolegi, oddalonego 10 kilometrów od Szlichtyngowej, na terenie powiatu górowskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zatrzymany 50- latek miał na swoim koncie kilkanaście kradzieży jednośladów, których dokonał na terenie sąsiadujących powiatów.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl