TworzymyGłos Regionu

reklama

WOŚP we Wschowie: wszystko, co trzeba wiedzieć przed 31. Finałem

Piątek, 27 stycznia 2023 o 10:22, aktualizacja Niedziela, 29 stycznia 2023 o 10:58, autor: 4
WOŚP we Wschowie: wszystko, co trzeba wiedzieć przed 31. Finałem

W dniu 29 stycznia 2023 roku odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!". Wydarzenie to będzie miało miejsce na terenie Miasta i Gminy Wschowa. Celem tegorocznego finału jest zebranie środków na walkę z sepsą, czyli zakażeniem krwi, które jest jednym z największych zagrożeń dla pacjentów hospitalizowanych w oddziałach intensywnej terapii.

Od godziny 8:00 do 20:00 kwestować będzie 45 wolontariuszy, którzy będą rozpoznawalni dzięki kolorowym strojom oraz identyfikatorom. Puszki z symbolami WOŚP będą dostępne w różnych miejscach miasta. Wszystkie środki zbierane w trakcie finału zostaną przekazane na rzecz walki z sepsą.

Finał we Wschowie rozpocznie się od wydarzenia "Pobiegnij dla WOŚP" - biegów sportowych, które odbędą się w Parku Herbergera. O godzinie 11:00 rozpocznie się bieg indywidualny, o 11:30 nordic walking, a o 12:00 bieg rodzinny.

Od godziny 15:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie odbędą się koncerty i licytacje. Publiczności zaprezentują się zespoły i lokalni artyści: Heima, SGM, Morris, Klara Kmieciak, Kafel, Screamy oraz Hanna Kuzimowicz. Na scenie wystąpią też przedszkolaki.

Na internetowe licytacje Sztabu CKiR trafiło wiele voucherów i przedmiotów, które aż proszą się o wylicytowanie, na przykład:
  • Voucher o wartości 7500 zł na budowę strony internetowej/domena/hosting LINK.
  • Voucher o wartości 3000 zł na kurs pierwszej pomocy LINK
  • Voucher na wypożyczenie kultowego samochodu FIAT 125p wraz z kierowcą na przejazd Młodej Pary do ślubu oraz na ślubną sesję zdjęciową lub wypożyczenie samochodu na sesję zdjęciową z innej okazji LINK
A także:
  • Zaproszenie dla 2 osób na XXVII Festiwal Rock Blues i Motocykle w Łagowie Lubuskim LINK
  • Voucher na warsztaty makramy dla 1 osoby LINK
  • Voucher warsztat ceramiki dla 1 osoby LINK 
  • Weekendowy pobyt dla dwojga Polne Zacisze LINK
I wiele innych. Sztab #3673 CKiR Wschowa prowadzi aukcje Allegro Licytacje trwają do 12 lutego!

Nie zabraknie również tradycyjnych licytacji, podczas których będzie można zdobyć różne wyjątkowe przedmioty. Pieniądze uzyskane z licytacji również zostaną przekazane na walkę z sepsą - chorobą, która stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów. Warto pamiętać, że sepsa jest jednym z najczęstszych powodów zgonów związanych z chorobami zakaźnymi. Dlatego też, każda złotówka przekazana na ten cel jest cenna i pozwala na dalszy rozwój badań naukowych oraz zwiększenie świadomości na temat tej choroby.

Warto również wspomnieć o tym, że każdy może dokonywać wpłat również przez internet na eSkarbonkę dla WOŚP #3673 Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, która funkcjonuje do 30 stycznia 2023 roku do północy.

Warto przyłączyć się do tej szlachetnej akcji i wesprzeć Fundację WOŚP w jej działaniach. Pamiętajmy, że każda pomoc jest ważna i pozwala na walkę z chorobą, która zabiera zbyt wiele ludzkich istnień.

Źródło: CKiR

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Mieszkaniec
27.01.2023 23:21

Orkiestra tak Owsiak nie zło partyjne

avatar
~Maria
29.01.2023 14:16

A ja jestem za orkiestrą i za Owsiakiem.

avatar
~Wschowianka
29.01.2023 09:05

Witam. Nic nie jest napisane o "$wiatełku do nieba" ? Czy będzie? i gdzie ( rynek ) proszę o info. Pozdrawiam.

avatar
~Rodzina
29.01.2023 13:28

Nie dawaliśmy na tacę,bo zbieraliśmy na orkiestrę.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl