TworzymyGłos Regionu

reklama

Wigilia Miejska we Wschowie (RELACJA)

Niedziela, 18 grudnia 2022 o 16:43, aktualizacja Niedziela, 18 grudnia 2022 o 19:08, autor: 0
Wigilia Miejska we Wschowie (RELACJA)

Przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju, barszcz z uszkami dla wszystkich mieszkańców i okazja do przełamania się opłatkiem - tak przebiegła tegoroczna Wigilia Miejska, która odbyła się na wschowskim Rynku. Mieszkańcy mieli również szansę na zakup świątecznych prezentów na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Wigilia Miejska rozpoczęła się przekazaniem Betlejemskiego Światełka Pokoju na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa Konrada Antkowiaka i Przewodniczącej Rady Miejskiej we Wschowie Hanny Knaflewskiej-Walkowiak. W imieniu harcerzy i zuchów wręczyła je komendantka hm. Michalina Kuciewicz. 

Tego dnia nie obyło się bez życzeń i przełamania się opłatkiem, przybyli mieszkańcy zjedli również barszcz z uszkami serwowanym za darmo dla wszystkich. Wcześniej wszystkich zgromadzonych na Rynku pobłogosławił ks. Adam Tablowski.

Wydarzenie było okazją do przekazania sprzętu dla strażaków - ochotników, który trafił do Wschowy dzięki wygranej w konkursie na „Świetlną stolicę województwa lubuskiego” oraz karmy dla psów i kotów, którymi opiekuje się Drużyna Bezdomniaków, zakupionej z pieniędzy zebranych przez Stowarzyszenie Bis. 

Na wschowskim Rynku można było dziś zakupić wiele produktów i świątecznych dekoracji. Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu towarzyszyły animacje dla dzieci, koncert Grupy B(l)acha oraz zbiórka datków na pomoc poszkodowanym w wojnie w Ukrainie organizowana przez Stowarzyszenie Bis.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl