Wielkie zwycięstwo Korony Wschowa!

Sobota, 17 grudnia 2011 o 18:04, autor: 7

17 grudnia na sali sportowej Gimnzajum nr 2 we Wschowie odbył się Turniej Piłki Halowej rocznika 2001 i młodszych o Puchar Burmistrza Wschowy. Organizatorem turnieju był WULKS Korona Wschowa. Reprezentanci tej drużyny pokonali wszystkich, wygrywając tym samym w całym turnieju. Chłopcy zostawili w polu tak uznane firmy, jak Zagłębie Lubin, Miedź Legnica, czy Chrobry Głogów

Imprezę uroczyście zainaugurował Burmistrz Wschowy, Krzysztof Grabka. Prócz dwóch zespołów wystawionych przez Koronę, można było zobaczyć w akcji młodych adeptów z Chrobrego Głogów, Miedzi Legnica, Zagłębia Lubin (także dwie drużyny), Lidera Swarzędz, Gromu Wolsztyn, UKS Szóstka Śrem i Arki Nowa Sól. Pierwsza drużyna Korony, grając w systemie każdy z każdym, pokonała Chrobrego Głogów 1:0, zremisowała 0:0 z Zagłębiem Lubin II, wygrała z UKS Szóstką Śrem 3:0, zwyciężyła Miedź Legnica 2:1. W meczu o finał chłopcy z pierwszego zespołu Korony ograli Grom Wolsztyn 1:0 a w finale takim samym wynikiem wygrali z pierwszym zespołem Zagłębia Lubin, zapisując się dzięki temu w historii wschowskiego sportu młodzieżowego! W meczu finałowym bramka dla Korony padła w pierwszej połowie i w nietypowy sposób. Bramkarz Zagłębia został przelobowany strzałem z połowy boiska! Potem Korona wytrzymała ataki Zagłębia i to w najdłuższym meczu turnieju, bo chłopcy grali dwa razy po 8 minut (wcześniej wszystkie mecze trwały minut 10). Było jednak nerwowo do końca. Nawet trener z Lubina nie wytrzymał i w brzydki sposób, przy linii bocznej, odepchnął młodego piłkarza Korony. Było to na 2 minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Mecz się zaostrzył, chłopakom udzieliła się atmosfera, ponieważ zaczęli wzajemnie się faulować. Jednak młodzi wschowscy piłkarze, w ostatnich sekundach spotkania, umiejętnie bronili, utrzymując się przy piłce z dala od własnego pola karnego. Gdy zostało 5 sekund do końca meczu, piłka wyszła poza boisko a Zagłębie nie zdążyło już nic zrobić. Chwilę później nastąpił oczekiwany koniec meczu. Wszyscy kibice i sami bohaterowie wieczoru wpadli w szaleńczą radość, celebrując wielkie zwycięstwo Korony. Takie wydarzenie nie zdarza się codziennie! Wielkie gratulacje! 1. Korona Wschowa I 2. Zagłębie Lubin I 3. Miedź Legnica 4. Grom Wolsztyn 5. Arka Nowa Sól 6. Zagłębie Lubin II 7. Korona Wschowa II 8. Chrobry Głogów 9. UKS Szóstka Śrem 10. Lider Swarzędz Najlepszym piłkarzem turnieju został strzelec złotego gola w finale i kapitan Korony, Jakub Rubach a najlepszym bramkarzem obwołano Patryka Dobrowolskiego z Zagłębia Lubin. Dla mnie jednak najlepszym bramkarzem był goalkeeper Korony, Tymoteusz Maj, który niejednokrotnie ratował kolegom skórę, zwłaszcza w tych meczach, które wygrywali po 1:0. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej imprezy oraz materiału flmowego, w tym wywiadów. (mij/admu) [gallery link="file"]