TworzymyGłos Regionu

reklama

Wielki sukces Stanisława Nieściora z I LO Wschowa!

Piątek, 23 kwietnia 2021 o 12:41, aktualizacja Piątek, 23 kwietnia 2021 o 13:01, autor: 1
Wielki sukces Stanisława Nieściora z I LO Wschowa!

7 kwietnia 2021 r. odbyła się pierwsza część zawodów finałowych etapu centralnego XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514. Od Cedyni do Orszy”.

Wśród 8 finalistów z województwa lubuskiego I LO Wschowa reprezentował Stanisław Nieścior z klasy 2A czteroletniej. Zawody polegały na napisaniu wypracowania (rozprawki) na jeden z 5 tematów podanych przez Komitet Główny Olimpiady.

Stanisław Nieścior wybrał temat 2: „Geneza i następstwa unii polsko- litewskiej od XIV do XVI wieku”. Aby uzyskać tytuł finalisty Olimpiady, należało zdobyć minimum ocenę dobrą. Tytuł finalisty tej Olimpiady (podobnie jak Olimpiady Historycznej) umożliwia zwolnienie z matury z historii na poziomie rozszerzonym.

W ostatnich latach udało się to Krzysztofowi Binkowskiemu (laureat 2018), Karolinie Gomułce (finalistka 2018) i Janowi Romanowiczowi (finalista 2020).

16 kwietnia 2021 r. Centralna Komisja Egzaminacyjna Olimpiady w Warszawie opublikowała wyniki z pierwszej części zawodów finałowych. Spośród 8 finalistów z naszego województwa dwóch uczniów uzyskało ocenę najwyższą – celującą. Byli to: Gabriel Dołęga z I ZSO w Gorzowie Wielkopolskim i Stanisław Nieścior z I LO im. Tomasza Zana we Wschowie. Oznacza to, że Stanisław Nieścior, jako uczeń klasy drugiej, zdał maturę z historii na poziomie rozszerzonym. Gratulujemy!

(I LO Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~super
23.04.2021 14:55

Brawo nasz młody arcytalent. Powinien starać się o udział w https://fundusz.org/program-zdolni/

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl