TworzymyGłos Regionu

reklama

Wieczorne bieganie w Parku Wolsztyńskim. Zaprasza Stowarzyszenie Aktywna Wschowa

Czwartek, 14 grudnia 2023 o 12:44, aktualizacja Czwartek, 14 grudnia 2023 o 13:05, autor: 2
Wieczorne bieganie w Parku Wolsztyńskim. Zaprasza Stowarzyszenie Aktywna Wschowa

Stowarzyszenie Aktywna Wschowa zaprasza mieszkańców na wyjątkowe wieczorne bieganie w zrewitalizowanym Parku Wolsztyńskim. Wydarzenie, skierowane zarówno do doświadczonych biegaczy, jak i początkujących, ma na celu promowanie aktywności fizycznej oraz integrację społeczności lokalnej.

Bieganie dla każdego!

Inicjatywa skierowana jest zarówno do doświadczonych biegaczy, jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem. Jak podkreślają organizatorzy: "Bieganie w towarzystwie innych osób ma mobilizującą moc". Podczas spotkań amatorskich biegaczy czekają cenne wskazówki od bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek.

Regularne spotkania

Spotkania biegowe odbywają się dwa razy w tygodniu - w każdą środę i piątek o godzinie 18:00. Punkt zbiórki? Przy Wieży Ciśnień. To świetna okazja, by połączyć aktywność fizyczną z integracją społeczności lokalnej.

Bezpieczne bieganie po zmroku? To możliwe!

Dzięki niedawnym pracom rewitalizacyjnym, zakończonym w grudniu 2023 roku, bieganie po parku jest bezpieczne nawet wieczorową porą. Park Wolsztyński może się pochwalić nową, oświetloną trasą biegową o długości 1700 metrów. Trasa ma swój początek i koniec w strefie rekreacyjnej, w sercu parku. Dodatkowym atutem jest oznaczony co 100 metrów dystans, co ułatwia kontrolę przebiegniętego odcinka.

Zobacz również: Park Wolsztyński we Wschowie otwarty! Burmistrz Antkowiak: „To będzie miejsce spotkań”

W imieniu Stowarzyszenia Aktywna Wschowa zapraszamy wszystkich mieszkańców Wschowy i okolic do udziału we wspólnym bieganiu. To doskonała okazja do aktywnego spędzania czasu i poznawania nowych ludzi w pięknej scenerii Parku Wolsztyńskiego!

Źródło: Aktywna Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Bora
15.12.2023 14:43

Super sprawa, też bym wzięła udział w tym przedsięwzięciu, ale jestem już seniorką, ale aktywną seniorką i nie zaszyłam się w domu, tylko uczestniczę w różnych inicjatywach przeprowadzanych przez poszczególne organizacje naszego Miasta. Jestem bardzo zadowolona, że udało się przeprowadzić rewitalizację naszego jakże teraz pięknego Parku Wolsztynskiego, pomimo wielu sprzeciwów i nieprzyjaznych komentarzy mieszkancow Wschowy i okolic. Jeszcze raz wielki szacun dla Burmistrza Konrada Antkowiaka. Wielkie brawa.

avatar
~er-acht
16.12.2023 23:58

Badania naukowe wykazały, że śmianie się przez 2 minuty jest tak samo zdrowe, jak bieganie przez 20 minut. Dlatego siadam w parku na ławce i śmieję się z tych, którzy biegają :-)))

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl