TworzymyGłos Regionu

reklama

Krzysztof Grabka vs Dawid Techman

Środa, 29 czerwca 2016 o 09:59, aktualizacja Sobota, 02 lipca 2016 o 10:17, autor: 111

Były burmistrz Miasta i Gminy Wschowa oraz redaktor naczelny Naszych Wschowskich Spraw ubiegają się o mandant radnego Rady Miejskiej we Wschowie z okręgu nr 10 . Wybory odbędą się 7 sierpnia.

Kto uzyska mandant radnego?

Krzysztof Grabka

Dawid Techman

Miejsce w Radzie Miejskiej we Wschowie jest wolne ponieważ w maju tego roku zmarł radny Krzysztof Czopek. W związku z tym, że od poprzednich wyborów radnych wybiera się w okręgach jednomandatowych to nie ma możliwości aby na jego miejsce weszła kolejna osoba z listy.

Do wczoraj do godziny 24.00 komitety wyborcze miały czas zgłaszać swoich kandydatów. Uczynił to Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Wschowa Nasz Samorząd oraz Komitet Wyborczy Wyborców Wschowa Razem.

KWW Nasza Wschowa Nasz Samorząd postawił na redaktora naczelnego Naszych Wschowskich Spraw, Dawida Techmana. Jest to jego pierwsza próba włączenia się w prace samorządu lokalnego, do tej pory skupiał się on na komentowaniu aktualnej sytuacji w gminie Wschowa. KKW Wschowa Razem to komitet, który założony został specjalnie przy okazji wyborów uzupełniających, a kandydat Krzysztof Grabka uzyskał poparcie pozostałych środowisk politycznych we Wschowie. O kolejności komitetów na karcie do głosowanie zadecyduje publiczne losowanie miejsc, które będzie miało miejsce 4 lipca, poniedziałek, o godz. 16.00 w Urzędzie Miasta i Gminy we Wschowie.

Przypominamy, że o wyborze radnego zadecydują mieszkańcy ulic: Wolsztyńska bez  numeru: 13, 13 a, b, c, d, 17, 17 a, b, c, d,  Kościuszki, Nowy Rynek, Pusta, Zacisze, Węgierska. Będą to również pierwsze wybory na terenie naszej gminy z pewnymi nowościami, jakie zapewnia kodeks wyborczy. Od pierwszego lipca tego roku urna wyborcza musi być przezroczysta, a także wyborca może zażyczyć sobie kopertę, do której włoży swoją kartę do głosowania. Kampania wyborcza trwać będzie do piątku 5 sierpnia do godz. 24.00.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (111)

avatar

avatar
~obserwator
29.06.2016 10:24

No to się okaże czy tuba propagandowa Czopka coś osiągnie i czy jest gość akceptowany przez społeczeństwo które zazwyczaj nie lubi być okłamywane w tak nachalny sposób jaki to teraz jest czynione przez owego " redaktora " (...)

avatar
~eMIL
29.06.2016 10:35

Techman ten redaktorek Naszych Wschowskich Spraw ? O ja pierdziele.

avatar
~Lalka
29.06.2016 10:48

Tragedia !!! Ciężko pożegnać się z urzędem !!!

avatar
~eMIL
29.06.2016 10:55

@lalka Radny nie pracuje w urzędzie

avatar
~zapewnienia
29.06.2016 11:45

W tej sytuacji ile znaczą zapewnienia p. Grabki, że nie chce być burmistrzem? To jest pierwszy krok w tym kierunku. eMilu naprawdę nie rozumiesz tak prostego komentarza Lalki?

avatar
~eMIL
29.06.2016 11:59

@zapewnienia Można też mówić, że skoro mieszka jeszcze we Wschowie to chce być burmistrzem. Nie moja okolica, nie będę głosował ale ten Techman to śliski typ. Tyle mogę powiedzieć czytając gazetkę Czopka

avatar
~ja
29.06.2016 12:01

jeżeli mam wybierać : wybieram Pana Grabkę

avatar
~icek
29.06.2016 12:10

Po komentarzach widać strach czopkistów . Niech mi ktoś ale rozsądny wytłumaczy co ma startowanie na radnego do obsady na burmistrza . Takie zagrywki ze strony czopkistów będą się często powtarzać . Ten argument jest chybiony ale ci co są teraz u władzy będą powtarzać bez końca i z uporem maniaka . Ten wasz redaktorek a raczej dawca swojego nazwiska już pokazał jaki jest usłużny i dyspozycyjny wobec władzy .

avatar
~Adaś
29.06.2016 12:25

Mam takie same zaciekawienie jak powyżej (obserwator), bardzo jestem ciekaw kogo Państwo poprzecie ? Obaj Panowie są wyjątkowo interesujący z racji swojej przeszłości (Grabka) i obecnym propagatorze władzy, dla 1/2 kontrowersyjnej. Nie bez znaczenia jest też, że p. T. jest bardzo czynnym opiniotwórczym rzecznikiem obecnej władzy ( (...) - którym zaśmiecają mi podwórko ) . Ten "pojedynek" będzie nadzwyczaj dla nas interesujący , bo da odpowiedż kogo chcecie jeszcze oglądać i kogo uważacie za wiarygodnego i takiego , co może jeszcze coś dać innym. Pan Grabka występuje według mnie w roli "poobijanego" przez poprzednią kampanię (p. Patalas, Giezek-Grabieżca) , nie zapomniałem również o tym jak wspominał że do polityki nie powróci. Ale tez wiem, że po III kadencjach bycia burmistrzem , ma największe doświadczenie administracyjne w naszej gminie (powiecie) , największa wiedzę urzędniczą i prawną i bardzo wyrobioną kulturę osobisto-zawodową. Brakuje mi skali aby porównać to do p. Techmana, brakuje mi jej również porównując do obecnych. O p. Techmanie nie wiem nic, tyle tylko że jest "gumowy" i uległy, ale przemawia za nim młodość, jeszcze chyba "czysty" umysł ( z racji wieku, tak powinno być ?) , to powinien być wielki argument a jeśli jest z wykształcenia politologiem lub prawnikiem (tego nie wiem) to kolejny krok "przed" konkurentem. Bardzo mnie to ciekawi , choć frekwencja (jak zawsze we Wschowie) może wyłonić tzw. przypadkowość , komu nasze społeczeństwo zawierzy , czy doświadczeniu czy niepewnej młodości ? Mnie osobiście ta władza bardzo zawiodła , nie mam do niej żadnego zaufania a polityka kadrowa jest na poziomie takim samym jak poprzednika , zależna od wymuszeń grupy cwaniaków. Burmistrz Patalas nie radzi sobie , nie potrafi ujarzmić tej gromadki co sprawia wrażenie że tak jej odpowiada. Oni rządzą za nią a Ona może "spokojnie" zwiedzać np. Włoszakowice. Do tego stylu na pewno bardziej pasuje p. Techman. Wybór p. G. byłby dla Wschowian bardziej ciekawy, bo On nie przystałby do NWNS , po drugie rzucałby pomysłami , UCZYŁBY burmistrzów lepszego zarządzania. Życzmy sobie odnowy i współpracy , ....... ale czy te obie formacje są w stanie jeszcze ze sobą rozmawiać ?

avatar
~były uczeń
29.06.2016 12:38

beznadziejny nauczyciel, jeszcze gorszy burmistrz, a jeszcze marzy o stołku radnego!

avatar
~Denis
29.06.2016 12:53

Dawid Techman chce być radnym. A co on potrafi oprócz plucia jadem ?

avatar
~do Techmana
29.06.2016 13:14

Tekst z ostatniego artykułu ze strony SOS na temat referendum i jego organizatorów podpisany redakcja: >>Może być smutek też i po tym, po tym, że to co nazywaliście demokracją, potraktowaliście jak Armia Radziecka wiele kobiet podczas wojny. Swobodnie i ile wlezie bez cienia odpowiedzialności. Sprzątanie po tym bezmyślnym najeździe Hunów potrwa naprawdę długo.<< To Pan Panie Techman jest jego autorem , czy jako naczelny tylko to firmuje? Masz czelność kandydować na radnego?

avatar
~Kondziu
29.06.2016 13:18

Uważam że jeśli ktoś zadłuża gminę i to znacznie i potem startuje na radnego to jest coś nie tak .

avatar
~Elunia
29.06.2016 13:22

Tylko nie pis

avatar
~eMIL
29.06.2016 13:30

Tu Techmana dobrze podsumował jeden pan - Jest w tym tekście również bardzo niebezpieczny fragment, który mówi nam wszystko o poglądach egzotycznej kompanii z otoczenia pani Burmistrz – „(…) Nie potrafili godnie odejść. Zarabiali sporo, a mimo tego potem bez honoru procesowali się, ile wlezie, by wydusić z gminy każdy dodatkowy grosz, występując w roli ofiar.” Obrona swoich praw w sądach, wyroki potwierdzające naruszenie tych praw, to wyduszanie grosza z gminy i robienie z siebie ofiary? No ku.wa mać. A kto ich idiotycznie zwalniał? Mając pełną świadomość, ile zarabiają, trzeba było dobrze wykonać papierkową robotę, a nie na „chama”. To jest wyjątkowa bezczelność, niespotykana do tej pory we wschowskim samorządzie – aby w taki sposób przedstawiać oczywiste błędy administracji. całość - https://owoc2010.wordpress.com/2016/06/03/zolnierzyk/

avatar
~ciekawie
29.06.2016 13:35

Wybierając Techmana Wschowa dała by dowód, że już niżej upaść się nie da, samo dno. Wybierając Grabkę w tej konfiguracji politycznej będzie na 100% ciekawie.

avatar
~cienki bolek
29.06.2016 13:52

Ciekawi mnie bardzo czy pan Czopek przemówi głosem pana Techmana i zaproponuje na przykład zbudowanie drogi lub oświetlenia lub jednego i drugiego na ul Zacisze i Węgierskiej. Tak to na marginesie przypomina mi się kampania lub raczej kiełbasa wyborcza obecnej władzy . Ciekawi mnie ilu jeszcze ludzi da się nabrać na takie sztuczki naszej " władzy ".W zasadzie po artykułach napisanych i firmowanych nazwiskiem Techman wszystko jest to możliwe nawet to że jesteśmy bardzo szczęśliwi że mamy taką opiekuńczą i wyrozumiałą władzę , która ceni w najwyższym stopniu dobro człowieka i pracowników w S.K i ratuszu . Pisanie wielkich " poematów " to jedno a rzeczywistość to drugie . Niestety oba sformułowania naszego pisarza są rozjechane o 180 stopni i nie ma się nijak do rzeczywistości .

avatar
~nbm
29.06.2016 14:33

To ja się bardzo cieszę,że Pan Grabka zdecydował się wystartować. Jest wschowianinem i myślę, że zależy mi na Wschowie tak samo jak i obecnej ekipie rządzącej ?

avatar
~nr1
29.06.2016 15:14

Młody, energiczny,stawiam na Techmana. Grabka już się nie sprawdził.I tyle moi drodzy. A tak na koniec dlaczego czerwoni poukładali się z Krzysiem G.

avatar
~blekson
29.06.2016 15:34

Grabka (Portugalia) vs Techman (Polska) ............. jaki wynik typujecie?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl