TworzymyGłos Regionu

reklama

Weekend z wypadkami

Wtorek, 06 listopada 2018 o 15:21, aktualizacja Środa, 07 listopada 2018 o 21:13, autor: 1
Weekend z wypadkami

Do dwóch groźnych wypadków doszło w miniony weekend na drogach powiatu wschowskiego. W jednym przypadku wyraźnie zawinił kierowca, w drugim o wiele lepiej zachować się mogła osoba poruszająca się pieszo poza obszarem zabudowanym.

Miniony weekend należał do tych zwyczajowo nazywanych „długimi”. W związku z przypadającym świętem Wszystkich Świętych policja prowadziła doroczną akcję Znicz. O ile pierwszego listopada oraz drugiego, w dzień Zaduszny, nie doszło do poważniejszych wypadków, o tyle w sobotę i niedzielę na drogach znów było niebezpiecznie.

- 3 listopada tuż po godzinie 9.00 na trasie Tylewice - Łysiny  33 - letni mieszkaniec gminy Wschowa na skrzyżowaniu ulic, gdzie obowiązywał zakaz wyprzedzania, postanowił wyprzedzić jadące przed nim pojazdy. Lekkomyślny 33 - latek potrącił prawidłowo skręcającą w drogę podporządkowaną rowerzystkę, która pojawiła się przed wyprzedzanymi samochodami. 60 - latka z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 60 - latka doznała ran tłuczonych głowy oraz wstrząśnienia mózgu – relacjonuje podkom. Maja Piwowarska, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. – W niedzielę natomiast tuż przed godziną 20.00 pomiędzy Krzepielowem, a Starym Strączem w gminie Sława doszło do kolejnego potrącenia. Tym razem, jak wynika za wstępnych ustaleń, kierujący osobowym Volkswagenem nie zachował należytej ostrożności podczas omijania pieszej, idącej niewłaściwą stroną jezdni poza obszarem zabudowanym. 60 - latka nie posiadała żadnych elementów odblaskowych. Rower, który prowadziła nie miał żadnych urządzeń świetlnych. Kobieta doznała poważnych obrażeń ciała - pęknięcia śledziony, urazu kręgosłupa lędźwiowego.

Funkcjonariusze policji przypominają o należytej ostrożności, zarówno kierowców, jak i pieszych. Od jakiegoś czasu obowiązuje także przepis, że każdy pieszy poza obszarem zabudowanym musi nosić element odblaskowy, który będzie widoczny dla kierowców.

(olek/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Jaro
07.11.2018 07:01

W biały kaftan takiego i do izolatki. Społeczeństwo w pośpiechu.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl