Wędkarski Dzień Dziecka w Łęgoniu (RELACJA)

Niedziela, 05 czerwca 2022 o 15:51, aktualizacja Niedziela, 05 czerwca 2022 o 22:10, autor: 7

W Łęgoniu odbyły się zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. W rywalizacji wzięło udział 99 uczestników. Organizatorem wydarzenia był zarząd Koła PZW nr 181 we Wschowie.

Największą złowioną rybą, amurem ważącym 0,875 kg, może pochwalić się Kacper Maćkowiak, który zwyciężył również w kategorii chłopców do lat 10. Drugie miejsce zajął Miłosz Fligier, trzecie Tymon Zemajtis. W kategorii chłopców do lat 16 wygrał Kamil Janicki, drugie miejsce zajął Wojciech Kubiak, a trzecie Antoni Sala.

W kategorii dziewcząt do lat 10 pierwsze miejsce zajęła Amelia Strzałkowska, drugie Anna Janczyn, a trzecie Amelia Jankowska. W kategorii do lat 16 zwyciężyła Laura Łukaszewska, drugie miejsce zajęła Maja Fligier, trzecie natomiast Sandra Król. Najmłodszym zawodnikiem był zaledwie 3-letni Jakub.

Okolicznościowe puchary, medale i dyplomy wręczyli Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak, Członek Zarządu Powiatu Wschowskiego Tomasz Urbański, Radny Powiatu Wschowskiego Wojeciech Kuryłło oraz Prezes Koła PZW nr 181 Wschowa Robert Nowacki.