TworzymyGłos Regionu

reklama

We Wschowie zamontowano 6 totemów

- stworzyły multimedialną ścieżkę turystyczną (FOTO)

Wtorek, 07 marca 2023 o 16:42, aktualizacja Środa, 08 marca 2023 o 09:34, autor: 12
We Wschowie zamontowano 6 totemów

Wschowa zyskała nowy element swojej przestrzeni miejskiej - sześć multimedialnych totemów, które zostały zamontowane w ramach zadania "Multimedialna ścieżka turystyczna - na tropie wschowskich zabytków". To już ostatni etap realizacji projektu, którego celem było umożliwienie mieszkańcom i turystom poznania historii wybranych zabytków Wschowy.

Dzięki nowym totemom, mieszkańcy i turyści będą mogli samodzielnie uzyskać informacje na temat zabytków oraz zobaczyć ich wnętrza, podczas filmowego spaceru. Wystarczy wykorzystać ekrany totemów lub swoje smartfony. Historię zabytków można również poznać poprzez stronę internetową https://www.poznajhistorie.pl/city/wschowa

Realizacja projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach dofinansowania pozyskanego z Krainy Lasów i Jezior - Lokalna Grupa Działania. Kwota dofinansowania wyniosła 246 287 zł, a wartość całego zadania to 387 061 zł.

Totemy multimedialne zostały ustawione w sześciu lokalizacjach: na Rynku, na Placu Farnym, przy ulicy Rogalińskiego (koło Kripplein Christi), przy ulicy Poprzecznej (na skrzyżowaniu z ulicą Niepodległości), przy ulicy Kościuszki (naprzeciwko Klasztoru oo. Franciszkanów) oraz na Placu Grunwaldu.

Wszystko to sprawia, że Wschowa staje się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem dla turystów. Multimedialna ścieżka turystyczna z pewnością przyciągnie uwagę nie tylko miłośników historii, ale również osoby, które cenią sobie nowoczesne technologie i interaktywność. 

Do korzystania z totemów zachęca burmistrz Konrad Antkowiak: - Zachęcam do poznawania naszego miasta i promowania go wśród odwiedzających nas znajomych czy rodziny. Włodarz zapowiedział również zamianę starych betonowych słupów ogłoszeniowych na nowe, które wkrótce pojawią się w różnych częściach miasta. 

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (12)

avatar

avatar
~wschowianin
07.03.2023 17:11

inwestycja podobna do nie działających wc

avatar
~Lena
07.03.2023 18:12

Brawo za tę inwestycje. Młodym się podoba, przynajmniej idziemy z duchem czasu w mieście gdzie za każdym rogiem patrzy na nas zabytek .

avatar
~Jeśli masz smartfona to
08.03.2023 10:53

masz to samo w kieszeni...

avatar
~Na lepszych na gorszych+
07.03.2023 21:06

Jak to możliwe, że lemingi pix co się pokaże informacja na zw.pl o INWESTYCJACH Naszego Miasta i Gminy Wschowa od razu startuja jak te " psy gończe" na dzikom zwierzyne I ABY SZKALOWAĆ Nasze dobre imię - Naszego Miasta ?. A jak oni czynią swoje tzw. "ustawki" t zw.pl pozwala im na ich blokowanie ?. Nie da się ukryć, że mamy tu z ich strony perfidną manipulację faktów i dowodów aby tylko zasiać wątpliwość w UMYSŁACH Naszych Mieszkańców Miasta i Gminy Wschowa !!!. Ostatnie wystąpienia ich starosty w towarzystwie emeryta m. i człowieka z HZZ dyskutujących o Propozycjach Przyszłościowych C40 Świata jest ich perfidną przedwyborczą kampanią !. Aż dziw, że ci ludzie są w stanie coś takiego w XXI Wieku wygadywać jakby by byli nie z tego świata !.

avatar
~do powyżej
08.03.2023 12:33

Ty może wróć do szkoły podstawowej, bo z językiem polskim jesteś na bakier....mądralo.

avatar
~Tomasz
07.03.2023 21:15

Oby tylko błyskawic nie wyświetlali..

avatar
~Do Tomasza
11.03.2023 19:28

Nie muszą błyskawic wyświetlać wystarczy spojrzeć na Twój bardzo błyskotliwy wpis który uderza jak błyskawica inteligencji . Zabłysnąć chciałeś ale mądrości nie miałeś Tomaszu .

avatar
~Kasia
07.03.2023 22:15

Kompletna bzdura.

avatar
~Cnm
07.03.2023 23:33

Super, tylko usuńcie auta z chodnika na przeciw klasztoru bo nie ma jak podejść i poczytać.

avatar
~Luk
08.03.2023 08:27

I na czym teraz nekrologi będą wieszać ?

avatar
~Mieszkaniec
08.03.2023 10:40

Wymiana starych słupów ogłoszeniowych które są związane z historiom miasta na nowe czemu to ma służyć? Kolejne niepotrzebne wydane pieniądze.

avatar
~Do mieszkaniec
11.03.2023 19:34

Jeśli komentujesz artykuł to zacznij od jego rozumnego przeczytania wtedy pewne wątpliwości rozjaśnisz sobie dużo wcześniej. Chyba że lubisz sobie niedorzecznie pomarudzić .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl