TworzymyGłos Regionu

reklama

We Wschowie powstanie Pracownia Orange

Poniedziałek, 05 czerwca 2023 o 10:22, aktualizacja Poniedziałek, 05 czerwca 2023 o 11:26, autor: 1
We Wschowie powstanie Pracownia Orange

Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie zostało wybrane do utworzenia Pracowni Orange. Jest to inicjatywa mająca na celu stworzenie przestrzeni wspierającej lokalną aktywność mieszkańców. Pracownia nie tylko zapewni nowoczesne miejsce spotkań, ale również wsparcie dla osób koordynujących jej działania. Powstanie w budynku CKiR przy ul. Niepodległości 1, na parterze w miejscu „Galerii Manierycznej”.

Program i cele Pracowni Orange

Pracownie Orange to ogólnopolski program społeczny, który realizuje Fundacja Orange. Głównym celem programu jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do technologii oraz wzmocnienie ich kompetencji cyfrowych. Pracownie Orange nie tylko tworzą przestrzenie spotkań, ale przede wszystkim oferują wsparcie dla lokalnej społeczności.

W ramach Pracowni Orange odbywają się szkolenia z zakresu kompetencji liderskich, umiejętności cyfrowych oraz diagnozowania potrzeb i animacji społeczności lokalnej. Program ten daje liderom społecznym możliwość rozwijania swoich umiejętności i wpływu na rozwój ich miejscowości.

Działalność Fundacji Orange

Fundacja Orange działa na rzecz rozwoju społeczności od 2005 roku. Jej celem jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie mądrego i kreatywnego korzystania z technologii, zwłaszcza w dziedzinie programowania. Fundacja Orange jest również odpowiedzialna za prowadzenie programu Pracownie Orange, który obecnie działa w 79 miejscowościach w całej Polsce.

Każda Pracownia Orange jest wyposażona w komputery, konsolę do gier, ekran LCD, meble i bezpłatny dostęp do Internetu. Fundacja Orange pomaga liderom prowadzącym świetlice w urozmaicaniu ich oferty i działaniach na rzecz rozwoju społeczności lokalnych. Ponadto, od 2020 roku Fundacja Orange tworzy makerspace'y przy Pracowniach Orange.

Makerspace i nowoczesna edukacja

Makerspace'y przy Pracowniach Orange są przestrzeniami, w których można rozwijać kreatywność i umiejętności twórcze. Wyposażone w drukarki 3D, plotery laserowe i inne narzędzia, makerspace'y umożliwiają mieszkańcom organizowanie warsztatów i realizację własnych projektów. Jest to doskonałe miejsce dla osób zainteresowanych nowymi technologiami i ich praktycznym zastosowaniem.

Ponadto każda Pracownia Orange może wziąć udział w grywalizacji na platformie internetowej. Uczestnicy podejmują różne wyzwania, zdobywają punkty, medale i mogą je wymieniać na nagrody dla całej świetlicy. Ta innowacyjna forma motywacji sprzyja aktywności społecznej i rozwojowi kompetencji.

Fundacja Orange dla rozwoju społeczności

Działalność Fundacji Orange w ramach programu Pracownie Orange ma na celu nie tylko zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do technologii, ale także wzmocnienie lokalnych społeczności. Pracownie Orange stwarzają miejsca, w których można rozwijać się, uczyć się nowych umiejętności i integrować z innymi mieszkańcami.

Fundacja Orange angażuje się w nowoczesne metody edukacji, które mają na celu wspieranie rozwoju społeczności lokalnych. Przez organizację multimedialnych świetlic, szkoleń i makerspace'ów, Fundacja Orange stawia na rozwój społeczny i rozwijanie kompetencji liderów społecznych.

Pracownia Orange we Wschowie to kolejny krok w rozwoju społeczności lokalnej. Mieszkańcy będą mieć dostęp do nowoczesnej przestrzeni i wsparcia w rozwijaniu swoich umiejętności. Dzięki temu inicjatywa Fundacji Orange przyczyni się do wzmocnienia lokalnej aktywności i cyfrowych kompetencji mieszkańców Wschowy.

Źródło: CKiR, pracowniaoragne.pl

Foto: Firefly

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Autorr
05.06.2023 15:20

Chętnie bym coś podrukował na drukarce 3d, pomysł bardzo dobry.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl