TworzymyGłos Regionu

reklama

We Wschowie powstanie elektrownia wiatrowa?

Środa, 16 listopada 2011 o 12:29, autor: 5
We Wschowie powstanie elektrownia wiatrowa?

Podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej uchwalone zostało studium zagospodarowania przestrzennego. Najważniejsze tereny wyznaczone w studium to na przykład teren pod strefę inwestycyjną przy drodze krajowej nr 12, obszary pod budowę elektrowni wiatrowej oraz grunty przeznaczone na zabudowę mieszkaniową i usługi

Wyznaczona między ulicą Nowopolną a drogą krajową nr 12 strefa gospodarcza ma powierzchnię 80 hektarów. Gmina Wschowa chce by obszar ten przyciągnął ewentualnych inwestorów. W następnym roku UMiG Wschowa będzie ubiegał się z budżetu Unii Europejskiej o dofinansowanie na uzbrojenie części nowej strefy. Swoje zastrzeżenia, co do studium, mogli zgłaszać też mieszkańcy i wiele z nich zostało uwzględnione. Z odmową spotkały się sugestie, aby umożliwić prowadzenie usług turystycznych w obszarze programu Natura 2000. Samorząd nie zgodził się także, by tereny pod budowę elektrowni wiatrowej określić jako obszary o funkcji rolniczej. W przeciągu roku, na podstawie uchwalonego studium, zostanie opracowany plan zagospodarowania przestrzennego dla Gminy Wschowa. (admu)
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~dd
17.11.2011 00:09

Czy wiecie,że jest to jedna z najdroższych energii!.

avatar
~nicolas
17.11.2011 09:05

Czy ktoś w urzędzie zdaje sobie sprawę z wpływu infradźwięków na stan zdrowia ludzi? Zachęcam chociaż do przejrzenia publikacji na ten temat.

avatar
~martusia
17.11.2011 22:20

NIEEEEEEEEEeeeeee to zupelnie nie ma sensu! Nie chcemy zadnych elektrowni wiatrowych. Wiecej szkody, a pozytek zaden.

avatar
~Gigunia
16.02.2012 15:28

Jak budowano kolej to też ludzie się bali że kury przestaną nieśc jajka itp. Czy my w Polsce zawsze musimy byc najbardziej zacofanym społeczeństwem? Nie czas już się ucywilizowac a nie tylko zachwycac się jak to zachód znowu coś wymślił zrobił a my nadal w kurnej chacie.

avatar
~juve
22.01.2013 14:08

Ludzie są śmieszni hahahah infradzwieki hahahaha. Lepiej wyłącz lodówkę bo infradzwięki cię zabija hahahah

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl