TworzymyGłos Regionu

reklama

We Wschowie lekarz nie pomógł, mama zawiozła 4,5-letniego syna do Głogowa

Piątek, 23 marca 2018 o 16:46, aktualizacja Środa, 28 marca 2018 o 13:07, autor: 92
We Wschowie lekarz nie pomógł, mama zawiozła 4,5-letniego syna do Głogowa

Mama 4,5-letniego chłopca dowiedziała się, że lekarz nie zejdzie do jej syna i nie obejrzy stłuczonej głowy. Według relacji mamy -  do lekarza miała pójść prezes wschowskiego szpitala, ale po 10 minutach wróciła z tą samą informacją - lekarz nie pomoże. Pani prezes zaproponowała przejazd karetką do szpitala w Głogowie. Mieszkanka Wschowy odmówiła i sama pojechała do głogowskiego szpitala. Po całym incydencie napisała zażalenie do różnych placówek, a szpital obecnie wyjaśnia całą sytuację.

To wszystko wydarzyło się 15 marca. Około godziny 14:45 mama 4,5-letniego chłopca otrzymała telefon z przedszkola, że jej syn upadł i ma stłuczoną głowę. Kobieta odebrała syna z przedszkola i udała sie do szpitala we Wschowie.

- W szpitalu byłam z synem około godziny 15:00 - mówi mieszkanka Wschowy - czekałam z synem na lekarza w izbie przyjęć. W którymś momencie lekarz pojawił się, przeszedł obok nas i gdzieś poszedł. Nie wiedziałam, że to lekarz. Zwróciłam się do pielęgniarki o pomoc i w ten sposób dowiedziałam się, że osoba, która obok nas przeszła, to był lekarz. Poprosiłam o to, żeby go powiadomić, że czekam z dzieckiem. Pielęgniarka zadzwoniła i przekazała mi informację, że lekarz nie zejdzie do izby przyjęć i nie zbada dziecka.

Mieszkanka Wschowy udała się do pani prezes wschowskiego szpitala.

- Zrelacjonowałam całą sytuację, pani prezes udała się do lekarza i po około 10 minutach wróciła z informacją, że lekarz nie zejdzie do nas - mówi - pani prezes zaproponowała nam przejazd karetką do szpitala w Głogowie. Nie rozumiem dlaczego lekarz nie chciał przynajmniej obejrzeć syna, nie zgodziłam się na przewiezienie karetką. Pojechała do Głogowa sama z synem. Tam zostaliśmy przyjęci bez problemów.

Mama 4,5-letniego chłopca po całym zdarzeniu spotkała się z Rzecznikiem Praw Pacjenta. Dowiedziała się, że każdy lekarz ma obowiązek przyjąć każdego pacjenta i jeżeli trzeba udzielić pierwszej pomocy. Mieszkanka Wschowy napisała też zażalenie, wysyłając dokument do Nowego Szpitala we Wschowie, lubuskiego NFZ oraz Rzecznika Praw Pacjenta w Warszawie.

Skontaktowaliśmy się z Nowym Szpitalem we Wschowie, otrzymaliśmy informację, że szpital jest w trakcie wyjaśniania zaistniałej sytuacji. Co z tego wyniknie będzie wiadomo w przyszłym tygodniu.

(rak)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (92)

avatar

avatar
~aaa
23.03.2018 17:02

to juz nie piewszy taki przypadek... sama bylam swiadkiem kiedy lekarz odmowil pomocy dziecku

avatar
~Ewa
23.03.2018 22:13

przedszkole powinno wezwać do takiego zdarzenia pogotowie i powiadomić rodziców wtedy procedura była by ok .

avatar
~Polak
24.03.2018 20:17

Urodziłem się tam ale wyjechałem... Wschowski sama nazwa mówi za siebie

avatar
~Gekon
24.03.2018 20:45

Władze POWIATU powinny zarzadać rozwiązania przez NFZ kontraktu z Nowym Szpitalem. Ta komercyjna placówka stanowi ZAGROŻENIE dla mieszkańców powiatu. Panie Starosto, Burmistrzu, do roboty!

avatar
~do gekona
25.03.2018 11:27

To może sprawdzisz, jak to się stało, że szpital jest w prywatnych rękach??? Przypomnij sobie jak po powstaniu powiatu starosta walczyło przejęcie szpitala od powiatu nowosolskiego. A może jednak nie walczył, może ówczesny starosta, pan Kozaczyk, uznał, że nie warto brać sobie takiego problemu na głowę. Początek lat 2000 był całkiem niedawno, jeszcze żyją ludzie, którzy te wydarzenia pamiętają! A dopiero potem wyskakuj z takimi "genialnymi" pomysłami!!!

avatar
~Szpital
23.03.2018 17:03

Standard we Wschowskim szpitalu. Gdy córka miała rok, w sobotę zaczęła bardzo wymiotować i miała biegunkę. Też nas lekarz nie przyjął. Jechaliśmy do szpitala w Głogowie. Tam nie było problemu z przyjęciem dziecka.

avatar
~do szpital
25.03.2018 11:22

Może dlatego, że w Głogowie jest oddział dziecięcy, a we Wschowie nie???

avatar
~Mkk
25.03.2018 13:28

Oczywiście odział jest w glogowie ale nie oznacza to ze wschowscy lekarze nie moga pomóc dziecia

avatar
~~do do szpital
26.03.2018 11:12

I co z tego, ze w Głogowie jest oddział dziecięcy, a we Wschowie nie? W Głogowie są autobusy miejskie, a we Wschowie nie!

avatar
~Dgg
23.03.2018 17:04

żenada, gdyby częściej rodzice tak reagowali to może byłoby lepiej. Teraz to co się dzieje w tym szpitalu to jest karygodne.Zdrowka dla dziecka

avatar
~mala
23.03.2018 17:09

Taka jest sluzba zdrowia we wschowskim szpitalu

avatar
~Hmm
23.03.2018 17:13

Czyżby lekarz J.K. ?? Jeśli tak to wcale by mnie to nie zdziwiło.

avatar
~Czytelnik
07.04.2018 08:46

Moja zone potraktowano tez pieknie o polnocy gdy ja przywiozlem 23 marca a pani doktor miala wszystko gdzies wiedzac ze zona dopiero byla po operacji to stwierdzila ze zona musi lleczyc sie bo jej psychika siada i ruszyla swoj (...) niczym opas to jest traktowanie pacjenta a rano widzac ze zona jest pod kroplowka spuscila leb i poszla udajac ze jej nie widzi uciekajac do samochodu i tylko trzesly sie (...) na niej tez zlozylem skarge

avatar
~Pomniejszy
23.03.2018 17:15

Kolejna nietykalna kasta. Pani prezes powinna się podać do dymisji, skoro jej podwładni mają ją w głębokim poważaniu. Lekarz powinien zostać pozbawiony tytułu, i co najwyżej kontynuować pracę jako felczer.

avatar
~Nika
23.03.2018 20:19

Masz rację porąbany lekarz powinni go wywalić na zbity pysk

avatar
~mieszkanka wschowy
23.03.2018 17:15

I to jest właśnie wschowski szpital. Kiedy poszłam do przychodni w szpitalu to też mieli pretensje że przyszła do nich a nie do lekarza którego byłam pacjentką wcześniej, gdyby nie mój upór też chcieli odesłać mnie z kwitkiem. Ten szpital nigdy się nie cieszył dobrą opinią i to już chyba się nie zmieni. Czasami się zastanawiam czy nie lepiej go zamknąć bo lekarzy z prawdziwego zdarzenia to tu nigdy chyba nie będzie. Szkoda tylko tych pielęgniarek i ich miejsc pracy.

avatar
~Ww.MH
23.03.2018 17:18

Też miałam taką sytuację z synem w szpitalu we wschowie.Z tym że syn miał Bardzo wysoką gorączkę wymiotował był bardzo osłabiony czekałam 4 godz.nikt nam nie chciał pomóc w pewnym momencie pani która sprząta mówi do mnie żebym wyszła z synem przed szpital niech on się przewroci i zadzwoniła po karetkę to się pomoc znajdzie. Po 4 godz.przyjechała moja ciotka zrobiła zadymę i za 5min przyszedł lekarz

avatar
~Inka
23.03.2018 17:20

Ciekawe jaki to lekarz bo po tym artykule to myśle ze to ten sam ci wielu wielu rodziców wyprowadził z równowagi

avatar
~mama 5latniego dziecka
23.03.2018 17:24

witam to jest śmieszna moja córka kiedyś rozwaliła sobie głowę lekarz nam wypisał skierowanie na pogotowie w Głogowie twierdząc ze nie może nawet dotknąć mojego dziecka po czym na skierowaniu" rozpoznanie dziecko nadpobudliwe "

avatar
~Gggg
23.03.2018 20:46

Miałam sytuację gdzie wmawiano mi 3 lata po porodzie że mam depresję poporodowa, lekarz nafaszerowal mnie lekami i kazał mi iść do domu, chyba że mnie odeślę na oddział psychiatryczny! Doktor B.! Zlecił tylko morfologie. Okazało się że choruje na tarczyce i stąd te objawy.

avatar
~Ja
25.06.2018 22:07

Co to są za lekarze i wy jeszcze do nich chodzicie opisać to mało od czego jest telewizja współczucia dla Was wschowianie .

avatar
~xxxx
23.03.2018 17:36

Dokladnie mialam taką sama sytuacje z rocznym dzieckiem gdzie lekarz tez mnie nie chcial przyjąć i kazal mi isc do rodzinne lekarza. A miałam sytuacje ze synek nosek sobie rozwalil . Lekarz nawet nie mial zamiaru wstac i zobaczyc. Kpiny co sie robi. Żeby zadnej pomocy nie udzielic i odsylac od szpitala do szpitala ....

avatar
~Kaa
23.03.2018 17:36

Ten Wschowski szpital to jedo nieporozumienie takoe rzeczy co tam siedzieja to jakas masakra

avatar
~Eerr
23.03.2018 17:36

Tam nawet nie warto jechac

avatar
~Zainteresowana
23.03.2018 17:38

Byłam w tym szpitalu ze swoim Tatą, jakieś dwa lata temu, niedziela, maj, godzina 12:00. Lekarz na siłę zatrzymywał tatę z zakrzepicą. „Szarpanina” trwała około 2 h. Lekarz przekonywał żeby tata został. Na moje pytanie: jak Pan dziś pomoże tacie, lekarz odpowiedział, że wszystkie badania zrobi dopiero jutro. Chciałam (odpłatnie) aby lekarz zadysponował karetkę, by przewieźć Tatę do Poznania. Odpowiedź: nie. Pielęgniarka i inny lekarz kazali mi zabierać tatę i jechać do Poznania jak najszybciej. Podali na drogę heparynę i poinstruowali co robić w razie gdy Tata zasłabnie. Powiedzieli, że każda minuta jest cenna. Posłuchałam. Lekarz robiący USG uprzedził mnie, że zakrzep jest efektem guza gdzieś umiejscowionego. Miał rację. Dziś wiem, że dzięki pomocy i wsparciu psychicznemu jakie uzyskałam od lekarza robiącego USG, pielęgniarki i siostry, mój Tata żyje. Gdyby został w tym szpitalu, jestem przekonana, że dziś by go z nami nie było. Lekarze z poznańskiego szpitala MSWiA od razu gdy Tata tam trafił ocenili jego stan na bezpośrednie zagrożenie życia. Obym nigdy nie trafiła do szpitala we Wschowie i moi bliscy również.

avatar
~Pacjentka
23.03.2018 17:44

Maja gleboko gdzieś człowieka sama byłam świadkiem jak w poniedziałek odsylali ludzi nawet ich nie badając bo lezy tam pijak wiekszosc osob uslyszala a byli tam pacjenci np.z Góry beak słów ale dr.Kamińska młoda i mogła przyjąć bo zależy jej na pacjencie

avatar
~Adaś
23.03.2018 18:02

Czy jeszcze pamiętacie te słowa ? Przyrzeczenie lekarskie Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł lekarza i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: – obowiązki te sumiennie spełniać – służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu – według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek – nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego – strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych – stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić. Przyrzekam to uroczyście! Już nie pamiętasz ....... to zastanów się nad dalszą kontynuacją swojego zawodu ! Adaś

avatar
~roman
26.03.2018 12:25

dla nich ważniejsza od przysięgi jest klauzula sumienia

avatar
~Pacjent podatnik
23.03.2018 18:41

Ta w większości służba zdrowia i jej nawyki jest do bani, pracują tam chyba za kare, niech idą do prywaciarza to zobaczą co to zapierd.... A całe społeczeństwo musi płaci za to co miesiąc bez wyboru. Poje...ne....

avatar
~Xxxx
23.03.2018 18:49

Izba przyjęć po godzinie 18 totalna porażka! !!! Oczekjesz pomocy oddalają Cię z kwitkiem.

avatar
~Blondi
23.03.2018 18:51

Jaki lekarz na bank B..poprotu w szpitalu Wschowskim z tym lekarzem jest tragedia nie potrafi dziecku wystawić nawet diagnozy zresztą ostatnio z 2 tygodnie temu byłam byłam córką 2 letnią z podejrzeniem ze uchylona jest na antybiotyk nawet lekarz nie zbadał jej kompletnie ani nie dotknął po czym zaraz pisał skierowanie do szpitala do Głogowa w szpitalu w ten sam dzień ten lekarz 2 osoba skierował z dzieckiem właśnie do Głogowa więc gdy w Głogowie dawalm w okienku skierowanie zobaczuli wschowa to odrazu do mnie pan B...więc nawet w tym szpitalu mają z niego odpowiednie zdanie

avatar
~Oburzona
23.03.2018 18:55

Lekarz odmowil matce.pielegniarce i pani prezes.hmm.czyz to niewystarczajacy powod do zwolnienia dyscyplinarnego?!on byl w pracy czy na wakacjach ??!! Mam nadzieje.ze rodzice i inni pomocni im ludzie "doprowadza" ta speawe do prawidlowego zakonczenia.tj konsekwencji wb lekarza i szpitala.

avatar
~Mateusz
23.03.2018 20:04

Miałem to samo dziecko 6 miesięcy to nawet niezagladnal do niej tylko stwierdził że on niejest od tego i że mamy jechać ale zapisał nas bezczelnie że byliśmy za to szpital z Leszna nas przyjął takich powinni zwolnić lekarzy i do zamiatania ulic by się nadali

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl