TworzymyGłos Regionu

reklama

Warsztaty ogrodnicze w Przedszkolu nr 1

- projekt OPS we Wschowie

Środa, 27 lipca 2022 o 01:54, aktualizacja Środa, 27 lipca 2022 o 18:13, autor: 0
Warsztaty ogrodnicze w Przedszkolu nr 1

Od maja 2022 r. Ośrodek Pomocy Społecznej we Wschowie realizuje projekt w ramach Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Od zależności ku samodzielności”.

W ramach projektu na terenie Samorządowego Przedszkola nr 1 we Wschowie „Tu mieszka bajeczka” odbywają się warsztaty ogrodnicze. Przy placu zabaw w przedszkolu powstał ogród warzywny i ziołowy z czterema podwyższonymi rabatami. Obecnie rosną w nich warzywa (fasolka szparagowa, ogórki, patisony, cukinie, koperek, szczypiorek) oraz zioła (tymianek, szałwia, oregano, melisa, mięta czekoladowa i ananasowa).

Przed wejściem głównym do przedszkola powstaje ogród, który składa się z bylin, krzewów i roślin jednorocznych. Rosną tam rośliny, które przyciągają motyle: budleje Dawida i jeżówki. Znajdują się tam również tawuły japońskie, hortensje, pęcherznice, pięciorniki oraz różnokolorowe aksamitki umieszczone w skrzyniach. Powstaną też domki dla owadów. 

Uczestnicy projektu wraz z osobą prowadzącą warsztaty ogrodnicze bardzo angażują się w pracę w ogrodzie, pielęgnację roślin i warzyw.

Dzięki udziałowi w projekcie osoby te zdobywają wiedzę na temat ogrodnictwa oraz umiejętność dbania o posadzone rośliny.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl