TworzymyGłos Regionu

reklama

Wandalizm na przystankach wiejskich nie ustaje. „Cały czas naprawiamy niszczone szyby”

Piątek, 01 marca 2024 o 10:20, aktualizacja Piątek, 01 marca 2024 o 11:26, autor: 6
Wandalizm na przystankach wiejskich nie ustaje. „Cały czas naprawiamy niszczone szyby”

W ostatnich dniach doszło do kolejnego aktu wandalizmu w gminie Wschowa. Tym razem nieznany sprawca wybił szybę na przystanku autobusowym w Konradowie. „Praktycznie przez cały czas naprawiamy niszczone szyby na przystankach wiejskich. Nie ma miesiąca, żeby nie dochodziło do aktów wandalizmu na mieniu gminnym” - mówi z burmistrz Konrad Antkowiak. 

Inwestycje w infrastrukturę pod znakiem zapytania

Gmina Wschowa zaplanowała na ten rok środki na wymianę wiat przystankowych na sołectwach. Jednak w obliczu ciągłego wandalizmu, pojawiają się pytania o sensowność takich inwestycji. Burmistrz Antkowiak podkreśla dylemat: „Pytanie czy to robić skoro zaraz są niszczone…”

To stawia przed gminą trudny wybór - czy kontynuować inwestycje w infrastrukturę, ryzykując ich szybkie zniszczenie, czy też szukać alternatywnych rozwiązań, które mogłyby lepiej zabezpieczyć mienie publiczne przed akcjami wandalów.

Poszukiwanie rozwiązań

Wyzwanie, przed którym stoi gmina Wschowa, to nie tylko kwestia napraw i wymiany zniszczonych elementów infrastruktury. To także próba znalezienia długoterminowych rozwiązań, które zapobiegną dalszemu wandalizmowi i zapewnią mieszkańcom bezpieczne oraz estetyczne przestrzenie publiczne.

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~zza winkla
01.03.2024 11:47

Proszę nie robić, a to co jeszcze zostało proszę rozebrać . Na deszczu niech gn.... stoi.

avatar
~Mieszkanka
01.03.2024 16:10

To nie pasażerowie niszczą wiaty. Może warto pomyśleć o jakichś ukrytych kamerkach na czujniki ruchu, żeby wandale płacili za naprawę.

avatar
~A Mamy dwie służby ....
01.03.2024 19:51

Miasto i Gmina Wschowa posiada dwie służby mundurowe, które w swoich ustawowych obowiązkach - "za to popierają comiesięczne pensje ..." mają dbać o Nasz Porządek Publiczny i Nasze Bezpieczeństwo !!!!. Gdzie jest ta policja, gdzie jest ta Straż miejska ?. Za co my im płacimy ?. Czy oni tylko są od udziału w paradach i uroczystościach lokalnych ?. Od czego jest Sztab Kryzysowy przy Staroście zasilony emerytem mundurowym ?. Czy też tylko od "parady" ?.

avatar
~G
01.03.2024 17:47

Mieszkańcy dobrze wiedzą kto niszczy przystanki tylko cicho siedzą.Rozebrac i niech wszyscy stoją pod chmurką ,może wtedy zaczną reagować .

avatar
~Mieszkaniec
02.03.2024 21:50

A może ty widzisz kto niszczy tylko pełne pory strachu tylko p rzy klawiturze jesteś mocny nieudaczniku społeczny.

avatar
~Maciek
02.03.2024 14:02

Pokolenie róbta co chceta w akcji.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl