TworzymyGłos Regionu

reklama

Wakacyjne zajęcia dla dzieci

Piątek, 29 lipca 2011 o 11:59, autor: 0
Wakacyjne zajęcia dla dzieci

Od 2 sierpnia ruszają zajęcia dla dzieci i młodzieży organizowane przez Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Czas najmłodszym starają się też wypełniać świetlice środowiskowe we wszystkich gminach naszego powiatu.

- Zajęcia będą podzielone na dwa bloki – mówi dyrektor CKiR Piotr Chałupka – we wtorki i czwartki w Centrum odbywać się będą warsztaty plastyczne, przewidzieliśmy też projekcje bajek. W środy i piątki organizować będziemy gry i zabawy na plaży głównej w Lginiu. Dzieci będą mogły spędzać w ten sposób czas do 19 sierpnia. 20 w sobotę na skwerze na wschowskim Rynku odbędzie się podsumowanie wakacji. Wystawione będą pracę milusińskich, a także prace fotograficzne uczestników warsztatów fotograficznych, odbędą się gry i zabawy dla najmłodszych, symultana szachowa oraz wystawa dorobku sekcji modelarskiej. Zabawę zakończy występ Wojtka Gęsińskiego, który zaśpiewa piosenki Leonarda Cohena. We Wschowie dzieci mogą też spędzać czas na basenie miejskim. Oczywiście zabawa w wodzie uzależniona jest od pogody. Przy kąpielisku przygotowane jest też boisko do gry w siatkówkę plażową. Orliki natomiast czynne są od godziny 15. Zajęcia dla dzieci organizowane są też przez wszystkie świetlice środowiskowe w naszym powiecie. Grupa dzieci z gminy Wschowa właśnie przebywa na obozie w Lginiu. W lipcu zajęcia i półkolonie organizowały świetlice ze Sławy i pobliskich wiosek. Przez całe wakacje po kilkanaście godzin tygodniowo czas najmłodszym wypełnia 11 takich placówek w gminie Szlichtyngowa. Indywidualnie zajęcia odbywają się w Domu Kultury prowadzonym przez Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku. Uczestniczą w nich młodzież, która uczęszcza do różnych kółek w czasie roku szkolnego.
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl