TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wakacje na Starym Kontynencie

Wtorek, 02 sierpnia 2016 o 11:32, autor: 0
Wakacje na Starym Kontynencie

Mimo dużej popularności kierunków egzotycznych i wycieczek międzykontynentalnych, w Europie wciąż jest wiele fascynujących miejsc do odkrycia. Na Starym Kontynencie odpoczniemy na złotej plaży wśród tropikalnej przyrody, a wieczorem usiądziemy przy lampce wytrawnego wina w klimatycznej tawernie z lokalną kuchnią.

Dekady temu największą popularnością wśród polskich turystów cieszyła się Bułgaria. Wypoczynek na Słonecznym Brzegu czy Złotych Piaskach należy do jednych z najtańszych w ofercie biur podróży. Jednak na wybrzeżu nie brakuje luksusowych hoteli, które oferują usługi na najwyższym poziomie. Plaże w Bułgarii są złote, piaszczyste i zadbane. To bardzo dobre miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi, gdyż plaże łagodnie schodzą do morza. Poza tym turystyczne kurorty są pełne atrakcji, które spodobają się najmłodszym.

 

Natomiast niesłabnącą popularnością cieszy się Grecja. Turyści podróżują do kraju Zeusa, gdyż jest to piękne miejsce z rewelacyjnymi widokami. Wspaniałe walory naturalne oraz bogata historia sprawiają, że to idealny kraj do wypoczynku połączonego ze zwiedzaniem. Niemal na całym terytorium znajdują się pamiątki z czasów starożytnych. Wybrzeża są piaszczyste lub skalne, a woda turkusowa. Szczególnie piękne są grecki wyspy – Kreta, Rodos czy Zakynthos. Na wielu z nich linia brzegowa jest nieregularna, można się tam skryć się na dzikiej plaży lub uroczej zatoczce. Jeśli wakacje w Grecji, to nie można pominąć doskonałej lekkiej kuchni śródziemnomorskiej – oryginalna oliwa z serem i grillowane owoce morze – palce lizać!

 

Ten, kto planuje wakacje na Starym Kontynencie, na pewno bierze pod uwagę Hiszpanię. Położona na wysuniętym na zachód półwyspie Hiszpania to doskonały cel podróży o każdej porze roku. Ciepły klimat, cudowne wybrzeże, ale również pasmo wysokich gór, piękne krajobrazy, a do tego fascynujące miasta i kultura – niemal każdy rejon w Hiszpanii nadaje się na wypoczynek. W lecie tłumy oblegają wybrzeże, a zwłaszcza Costa Dorada, Costa Blanca, Costa Brava i Costa del Sol czy wyspy Ibizę i Majorkę. W hiszpańskim rejonie Morza Śródziemnomorskiego znajdują się jedne z piękniejszych plaż. Branża turystyczna w Hiszpanii stawiana jest przez ekspertów za wzór.

 

Należące do Hiszpanii, ale położone znacznie dalej od brzegów Europy, Wysypy Kanaryjskie są wspaniałym miejscem na odpoczynek w egzotycznej scenerii. Panuje tam prawie tropikalny klimat, ale bez męczącej wilgotności. Z pewnością dużym walorem Wysp Kanaryjskich jest dziewicza przyroda i ciemne plaże z piaskiem wulkanicznym. Poza tym, że panują tam rewelacyjne warunki do nurkowania i surfowania, na wybrzeżu czeka mnóstwo atrakcji.

 

Na koniec zostawiliśmy jeden z popularniejszych kierunków w Europie, czyli Turcja. W obliczu europejskiego kryzysu migracyjnego i groźby ataków terrorystycznych, branża turystyczna w tym orientalnym kraju odnotowała znaczny spadek. Jednak na Riwierze Tureckiej życie toczy się jak dotąd, a ci, którzy kiedyś odwiedzili ten intrygujący i gościnny kraj, z przyjemnością tu wracają. Z obecnej sytuacji korzystają sami turyści, którzy mogą liczyć na niższe ceny w hotelach i restauracjach.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl