Zmarł Sławomir Olgierd Kramm
Sławomir Olgierd Kramm urodził się 23 sierpnia 1970 roku. Ukończył wydział wokalno-aktorski poznańskiej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego, gdzie kształcił się pod okiem uznanego śpiewaka Mariana Kouby. Dodatkowo rozwijał swój talent w Policealnym Studium Piosenkarskim im. Czesława Niemena w Poznaniu.
Kramm nie ograniczał się do jednego gatunku muzycznego. Jego repertuar obejmował utwory operowe, operetkowe, musicalowe, a także kompozycje z kręgu muzyki rozrywkowej. Ta wszechstronność otworzyła przed nim drzwi do międzynarodowej kariery.
Występował z Capellą Zamku Rydzyńskiego
Przez wiele lat Kramm był filarem Capelli Zamku Rydzyńskiego, kierowanej przez Mieczysława Leśniczaka. Zespół ten stał się dla artysty trampoliną do występów nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami, w tym w Niemczech, Japonii i Korei Południowej.
Kramma słuchała Wschowa i okolice
Mieszkańcy powiatu wschowskiego mieli okazję podziwiać talent Kramma podczas licznych koncertów. Nam szczególnie zapadł w pamięć jego występ z listopada 2017 roku, kiedy uświetnił jubileusz Wschowskiego Klubu Motorowego.
Widownia była zachwycona interpretacją arii "Non piu andrai, farfallone amoroso" z opery "Wesele Figara" oraz utworu "Aby sięgnąć do gwiazd" z musicalu "Man of Lamancha". Jednak prawdziwą niespodzianką okazał się spontaniczny duet ze Zbigniewem Iłowskim. Panowie nie umawiali się wcześniej na wspólne wykonanie tego utworu.
Ostatni raz Kramm wystąpił we Wschowie rok temu, podczas odsłonięcia tablicy Patronki Wschowy w miejscowym klasztorze. Nikt wtedy nie przypuszczał, że będzie to jego pożegnalny występ w tym mieście. Artystę nie tak dawno mogli również słuchać uczniowie ZSP w Sławie w ramach Dnia Kobiet.
Ostatnie pożegnanie artysty
Bliscy, przyjaciele i miłośnicy talentu Sławomira Olgierda Kramma będą mieli okazję pożegnać artystę w najbliższy piątek. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się mszą świętą w kościele pw. bł. Michała Kozala w Śremie o godzinie 11:00. Po nabożeństwie kondukt żałobny uda się na miejscowy cmentarz komunalny, gdzie artysta zostanie złożony na wieczny spoczynek.