TworzymyGłos Regionu

W szpitalu we Wschowie trwa modernizacja instalacji tlenowej

Poniedziałek, 28 listopada 2022 o 19:38, aktualizacja Poniedziałek, 28 listopada 2022 o 20:01, autor: 1 589
W szpitalu we Wschowie trwa modernizacja instalacji tlenowej

Przy szpitalu we Wschowie powstaje nowoczesna instalacja tlenowa. Tlen będzie rozprowadzany do sal pacjentów i zastąpi obecnie używane butle. Prace budowlane potrwają do końca grudnia i czasowo mogą utrudniać ruch pieszy i samochodowy na terenie szpitala.

Budowa nowej instalacji jest finansowana ze środków budżetu państwa przeznaczonych na walkę z COVID-19. Szpital we Wschowie otrzymał na ten cel 770 tys. zł. W ramach projektu powstaje stacja zgazowania tlenu ciekłego ze zbiornikiem o pojemości 6 tys. litrów wraz z odnowieniem części wewnętrznej infrastruktury drogowej szpitala; rozprężalnia tlenu oraz instalacja tlenowa wewnątrz szpitala.

Do instalacji tlenowej zostaną podłączone wszystkie oddziały, tj. izba przyjęć, chirurgia, odział chorób wewnętrznych, OIOM, hospicjum, blok operacyjny, stacja dializ, zakład opiekuńczo-leczniczy i poradnie specjalistyczne. Łącznie w pomieszczeniach szpitala powstanie 100 nowych gniazd tlenowych.

- Dotychczas tlen w salach chorych był dostarczany z butli. Po zakończeniu inwestycji tlen będzie rozprowadzany po szpitalu z głównego zbiornika. To bardziej niezawodne i bezpieczne rozwiązanie dla pacjentów – mówi Anna Golik, prezes Nowego Szpitala we Wschowie.

Nowa instalacja zacznie pracę pod koniec grudnia. Łączny koszt inwestycji to blisko milion zł, z czego 770 zł stanowić będzie dotacja Skarbu Państwa.

(Grupa Nowy Szpital Holding S.A.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~ciekawski
29.11.2022 08:58

No to świetnie, teraz tylko zmodernizować tą zgorzchniałą kadre lekarską, wewnetrzny i oddział ratunkowy....

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl