TworzymyGłos Regionu

W Szlichtyngowej, Goli i Jędrzychowicach powstaną

oświetlone stacje rowerowe!

Środa, 15 lutego 2023 o 16:52, autor: 5 1010
W Szlichtyngowej, Goli i Jędrzychowicach powstaną

Budowa stacji naprawy rowerów wraz z ławką i dodatkowymi stojakami na 6 rowerów to jedno z zadań, które zostanie zrealizowane w gminie Szlichtyngowa. Umowę na jego realizację podpisali Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Jolanta Wielgus oraz Skarbnik Gminy, Dorota Raczycka z firmą Usługi Elektromonterskie Michał Kuśnierek z siedzibą w Zbarzewie. Inwestycja ma na celu poprawę infrastruktury rekreacyjnej na terenie gminy.

W ramach projektu powstaną trzy lokalizacje stacji naprawy rowerów: w Szlichtyngowej, Goli oraz Jędrzychowicach. W Szlichtyngowie na ul. Jana Pawła II na działkach nr 278/3 i 355 oraz w Jędrzychowicach, w pasie drogi gminnej prowadzącej do posesji nr 22 na działce nr 544 powstaną po trzy punkty oświetleniowe, a w Goli cztery, które będą posiadać oprawy oświetleniowe typu LED.

Inwestycja ma na celu wybudowanie stacji naprawy rowerów, której elementami będą ławka oraz stojaki na 6 rowerów. Teren wokół stacji zostanie utwardzony kostką betonową wraz z obrzeżami. W ramach projektu zostanie również wykonane oświetlenie uliczne.

Wartość zadania wynosi 178.500,00 zł, z czego 103.503,00 zł pochodzi ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Na realizację projektu przeznaczonych zostanie 3 miesiące od dnia podpisania umowy.

W podpisaniu umowy na realizację projektu uczestniczyli radni Rady Miejskiej Szlichtyngowa: Anna Zalewska, Wojciech Krygier, Grzegorz Wiliński, Krystian Śladewski oraz sołtys wsi Gola, Aneta Grześkowiak.

Źródło/foto: szlichtyngowa.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Rrrety
15.02.2023 21:40

Bez sensu ta inwestycja. Pieniądze można przeznaczyć na bardziej sensowne rzeczy

avatar
~Akcja-Akcyjka+/++
16.02.2023 06:30

Akcja ekstra propagandowa i absurdalna , a la jak te pisowskie ***ławeczki patriotyczne*** , za kilka set tysięcy Pieniędzy Publicznych, które już w większości rozebrano !!!. Tak się marnuje ciężko zapracowane pieniądze przez Suwerena !!!. Aby do wyborów ( Wiosna 2024) , a może i dla nich ( Październik 2923) !!!...

avatar
~Głupota głupota pogania +
16.02.2023 08:43

Tak się robi antykampanie wyborczą !. Ucz się młody jak nie wydawać publicznych pieniędzy na bzdety !.

avatar
~mieszkaniec
17.02.2023 09:13

Całkowita racja, jakby w gminie nie było innych ważniejszych spraw do załatwienia za takie pieniądze. Na Gagarina była postawiona również taka pergola pod winorośl, psy tam robią tylko "kupe", i tak będzie w tym przypadku! Radni niech nie pozują do zdjęć tylko niech się zabiorą za porządną robotę.

avatar
~zza winkla
17.02.2023 13:14

Potrzebna jest p. Marianna Schreiber ale idzie do wojska: kto im to teraz wytłumaczy ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl