TworzymyGłos Regionu

reklama

W Sławie powstaje Nowoczesny Dom Kultury i Biblioteka (FOTO)

Piątek, 22 września 2023 o 11:57, autor: 1
W Sławie powstaje Nowoczesny Dom Kultury i Biblioteka (FOTO)

Gmina Sława przekształca byłą szkołę podstawową w Nowoczesny Dom Kultury i Bibliotekę. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie nie tylko nowej przestrzeni, ale także otwarcie nowych możliwości dla wszystkich mieszkańców. Projekt ten obejmuje prace prowadzone w nowej siedzibie Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku (SCKiW).

Prace wykończeniowe

Prace wykończeniowe obiektu trwają i przebiegają zgodnie z planem. We wszystkich pomieszczeniach biurowych, pracowniach oraz korytarzach została już położona wykładzina PVC. Ponadto podwieszane sufity wraz z pełnym oświetleniem LED zostały zamontowane we wszystkich pomieszczeniach. Prace we wszystkich toaletach, w tym dla osób niepełnosprawnych, są w fazie końcowej. Dostęp do piętra będzie możliwy dzięki windzie.

Bezpieczeństwo i monitoring

W ramach prac instalacyjnych zamontowane zostały kamery monitorujące oraz nowe instalacje elektryczne, co zwiększa poziom bezpieczeństwa w obiekcie.

Finansowanie

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Całkowita wartość inwestycji wynosi 5.999.000,00 zł. Z tego, 3.536.590,00 zł pochodzi z funduszu rządowego, a 2.462.410,00 zł stanowi wkład własny gminy.

Źródło/foto: Slawa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~FWS
22.09.2023 13:20

Szkoda, że nie można Wschowy podłączyć pod Sławę... może wtedy coś i u nas by się działo.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl