TworzymyGłos Regionu

reklama

W Siedlnicy będzie można podłączyć dom do sieci gazowej (FOTO)

Wtorek, 28 lutego 2023 o 15:22, aktualizacja Wtorek, 28 lutego 2023 o 16:58, autor: 6
W Siedlnicy będzie można podłączyć dom do sieci gazowej (FOTO)

Mieszkańcy Siedlnicy wkrótce zyskają dostęp do sieci gazowej. W centrum wsi, przy sali wiejskiej i remizie OSP trwa obecnie realizacja inwestycji, ktorą wykonuje Polska Spółka Gazownictwa.

Warto zaznaczyć, że powstanie sieci gazowej w Siedlnicy jest zasługą aktywnej pracy sołtys Agnieszki Nachaj, która nie tylko zwracała uwagę dostawcy gazu na potrzeby mieszkańców, ale również wielokrotnie interweniowała w tej sprawie w Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa. Wspólnie z pracownikami urzędu udało się przekonać Polską Spółkę Gazownictwa do realizacji projektu, co przyniesie korzyści dla całej społeczności wiejskiej.

- Zachęcam do przyłączenia się, to jedno z najbardziej ekologicznych i najmniej pracochłonnych rozwiązań na ogrzewanie domu - podkreśla burmistrz Miasta i Gminy Wschowa, który również dostrzega korzyści wynikające z powstania sieci gazowej w Siedlnicy.

Źródło/foto: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Tryk
28.02.2023 17:31

Dodajcie że nie wszyscy będą mogli ponieważ warunki techniczne pozwolą tylko na podłączenie 1/3 wioski więc bez ściemy.

avatar
~Brawo***
28.02.2023 17:47

Brawo Gmina!, Brawo Pan Burmistrz !, Brawo, Brawo !!!!!

avatar
~mieszkaniec Osowej Sieni.
28.02.2023 18:34

Kiedy sołtys Osowej Sieni rozpocznie podobne starania. Obecnie to nie wiele robi w tym kierunku.

avatar
~Mieszkaniec Siedlnicy
28.02.2023 20:36

Bardzo proszę o rzetelne informacje ponieważ nie wszyscy mieszkańcy będą mieli taką możliwość gdyż inwestycja nie objęła całej wioski.

avatar
~mieszkaniec
01.03.2023 07:58

Wspólnie z pracownikami urzędu udało się przekonać Polską Spółkę Gazownictwa do realizacji projektu - szkoda że nie udało się przekonać radnych i burmistrza do budowy kanalizacji, chociaż jest nieopodal oczyszczalni ścieków - dosłownie rzut kamieniem. Przypisywanie sobie zasług to wygląda tak jak przypinanie sobie nawzajem orderów, ja tobie a ty mi.

avatar
~Hodowca Papieżaków
01.03.2023 14:20

To wspaniale, że powstał artykuł o powstaniu sieci gazociągowej, szkoda że zawiera tylko pół prawdy. Dostęp do gazu dostanie tylko połowa wioski ponieważ dalej nie będzie ciągnięty, druga połowa musi niestety obejść się smakiem, podobnie jak z światłowodem na który, druga część wioski czeka już z 5 lat. Szkoda że ta informacja nie została umieszczona w artykule i prawdopodobnie nikt o niej nie wspomni, kiedy pojawi się artykuł o zakończeniu prac z uśmiechniętym Burmistrzem przecinającym wstęgę na nowo powstałej sieci gazowej, który powstanie obwieści to jako wielki sukces jego kadencji. Obrzydliwa Manipulacja

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl