TworzymyGłos Regionu

reklama

W Lginiu trwa najważniejszy etap budowy pomostów (FOTO)

Środa, 08 marca 2023 o 18:54, aktualizacja Czwartek, 09 marca 2023 o 13:37, autor: 12
W Lginiu trwa najważniejszy etap budowy pomostów (FOTO)

Rozpoczął się najważniejszy etap budowy zespołu pomostów w Lginiu. To niezwykle ważna inwestycja, która przyczyni się do poprawy jakości turystycznej regionu. Zadanie realizowane jest z budżetu Gminy Wschowa.

Palowanie, jakie trwa obecnie, jest porównywane do fundamentu budowanego domu. Montaż 126 pali, które następnie wewnątrz zostaną zalane betonem, jest kluczowy dla stabilności całej konstrukcji. To zadanie wymaga niezwykłej precyzji i doświadczenia. Dzięki wykonaniu go w sposób rzetelny i zgodny z najwyższymi standardami, zespół pomostów będzie odporny na dotychczasowe niszczenie elementów konstrukcyjnych.

Obejrzyj nagranie z drona pokazujące postępy prac TUTAJ.

Nowy zespół pomostów to nie jedyna inwestycja realizowana z myślą o poprawie jakości turystycznej regionu. Gmina Wschowa planuje wybudowanie ścieżki rowerowej do Lginia. Na ten cel pozyskała dofinansowanie w wysokości 4 500 000 zł. Zgodnie z harmonogramem, jeszcze w tym roku powinna rozpocząć się jej budowa na odcinku pomiędzy Wschową a Hetmanicami.

Źródło/foto: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (12)

avatar

avatar
~Rybak
09.03.2023 09:07

Tylko zdążcie z tą kładką do końca kwietnia, emeryci będą Wam wdzięczni. Wiosna się opóźnia ale w maju wielu z nas zasiądzie na niej na leszcza i płoć bo to najlepsze miejsce na jeziorze. Koniec z kolejkami na wolne miejsce .

avatar
~Tomasz
09.03.2023 15:03

Mieszkańcy Głogowa, Polkowic i Legnicy już się cieszą.. a we Wschowie nie powstają żadne nowe drogi.

avatar
~Do Tomasza
10.03.2023 01:12

Za pięć lat Tomasz wygra wybory i zostanie burmistrzem a w tym samym czasie wybory krajowe wygra PO . I Tomasz dostanie wtedy tyle samo kasy od PO ile obecnie otrzymuje obecny burmistrz od PIS . Oczywiście zapytamy wtedy o budowę nowych dróg we Wschowie.

avatar
~Hihahaha...
10.03.2023 11:08

jaki Tomasz, jakie wybory ......???. Za pięć lat to będzie już nowe pokolenie wychowane na nienawiści do pisu plus!!!!!. To do nich będzie należała Wschowa i powiat !!!!!. Proszę nie knuć i dać sobie z tymi pseudo obecnymi USTAWKAMI !!!! - to poziom prowincji !!!!.

avatar
~Do Tomasza
11.03.2023 19:20

Tomasz nikt nie domaga się od ciebie szczerości ale trochę bardziej obiektywny powinieneś być i nieco rozjaśniającej prawdy powiedzieć skoro chcesz kandydować ,choć po tym jak się do tego nieudolnie zabierasz powinieneś w wyborach nawet niezaistnieć. Pieniądze na ten pomost pochodzą nie z dotacji jak np załatwiliście w Sławie P. Sardakule kasę za lojalność . Pieniądze zostały zaczerpnięte z budżetu gminy , a jak się tam znalazły Panie Tomaszu przecież w poprzednich kadencjach nigdy pieniędzy nie było w kasie gminy jedynie debet 50 milionowy w banku i to Pan wtedy też przewijał się w sferze budżetowej razem ze nazwijmy umownie "swoimi" . Dopiero Antkowiak zrobił porządek w wydziale finansów że "swoimi " zwalniając "swoich i ktoś uszczelnił podatki lokalne. No i tak zdawkowo doszliśmy do źródła pieniędzy na pomost Panie Tomaszu. Wiemy doskonale , że gdyby udało się ulokować Pana w gminie " swoi " powrócą w glorii ale powróci też cała nędza i bida ich czasu i jeszcze większy debet w banku na koncie gminy , a na Pana koncie dodstkowa wypłata .Mało Panu tej emerytury ? Gdyby jakieś chociaż walory przemawiały za Pańską kandydaturą ...

avatar
~D0 - :do Tomaszek"
10.03.2023 13:06

Myślę, że On wie o tym, bardzo źle by było gdyby tak nie było, ale to celowe hejt w stronę p. burmistrza Antkowiaka by zobrazować go jako złego gospodarza miasta. Jestem przekonany, że mieszkań "poradzą" sobie z tym przy urnie. Świetny komentarz, szkoda, że Zw odebrało znakomity pomysł na "komentarz tygodnia" - Pana/ni strata.

avatar
~do Tomasza
10.03.2023 16:38

A co masz Tomaszu do powiedzenia na tematy bierzące, chyba trochę zbliżone w kontekście istniejącego, dotychczasowego wyobrażenia o naszych polskich autorytetach - kar. Wojtyła, prezydent L. Wałęsa ?

avatar
~Ja
11.03.2023 00:00

Wyłącz TV, włącz myślenie

avatar
~do Ja
11.03.2023 08:37

Zapomniałeś w pośpiechu o jednej literce! Miało być TVN!

avatar
~do - " ja "
11.03.2023 10:54

Prawda boli, a mogło ma twoje dziecko lub wnuka trafić ?

avatar
~DO - do ja i ja
11.03.2023 11:58

Wasza wrażliwość na to do się robi w naszym mieście i gminie po 30 latach Demokracji jest arcy chiora !!!. Podobnie jak jej brak przy reakcji pomocy osoba niepełnosprawnym i ich opiekunom, co to pomagacie im już od ponad 7 lat, a oni w dalszym ciąg muszą "żebrać" o godne życie dla siebie i swioich rodzin - obecnie w proteście w Sejmie III RP muszą zmagać się z utrudnieniam niegodnymi Cywilizowanego Państwa - bo takie im zgotowali min. wasza marszałek Sejmu - kobieta !!!!. Haniebne traktowanie innego człowieka to wy macie we krwi ale żyć na koszt Mienia -Pieniędzy Publicznych to wam się godzi i wasz honor i bezwstyd nie przeszkadza !!!!!. Jak widac hejter w publicznej i hejter wśród was to wiecznie żywy !!!!. Aby kogoś opluć byle bliżej do nowych stanowisk na koszt Suwerena !!!!!. Co tam dla was nowe inwestycje - to was nie dotyczy bo nie wasze !!!!!.

avatar
~Aneta
27.04.2023 12:33

Jak na razie nie widać tam od ponad trzech tygodni pracowników....tylko ochroniarz Ukrainiec siedzi.Marne szanse aby do sezonu zdążyli

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl