TworzymyGłos Regionu

reklama

W krótkim czasie doszło do trzech potrąceń. Piesi trafili do szpitali

Środa, 20 grudnia 2023 o 14:19, aktualizacja Środa, 20 grudnia 2023 o 14:41, autor: 4
W krótkim czasie doszło do trzech potrąceń. Piesi trafili do szpitali

Do trzech poważnych wypadków z udziałem pieszych doszło we Wschowie i Sławie w ciągu zaledwie kilkunastu godzin. Dwie ofiary potrąceń zostały ranne na przejściach dla pieszych, natomiast trzecia osoba została potrącona podczas przechodzenia przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Wszyscy poszkodowani trafili do szpitali z poważnymi obrażeniami.

Pieszy był nietrzeźwy

Pierwszy wypadek miał miejsce się około godziny 20.00 przy ul. Moniuszki we Wschowie. 30-letni pieszy, będący w stanie nietrzeźwości, został potrącony przez osobową skodę. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń, w tym złamanej prawej nogi i uszkodzenia głowy. Na szczęście, na miejscu znalazł się wschowski policjant oraz ratownik Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia. Kierujący pojazdem, 44-letni mieszkaniec Poznania, był trzeźwy, ale stracił prawo jazdy.

Nieszczęście na ul. Wolsztyńskiej

Prawie równocześnie doszło do kolejnego potrącenia. Tym razem ofiarą była 72-letnia wschowianka, przechodząca przez pasy na ul. Wolsztyńskiej. Kobieta została uderzona przez 32-letnią kierującą peugeotem. Seniorka z obrażeniami głowy trafiła do szpitala.

Sława: Przechodziła w niedozwolonym miejscu

Dziś rano w Sławie doszło do kolejnego zdarzenia. 65-letnia kobieta, próbując przejść przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, została potrącona. Potrzebowała pomocy medycznej.

Policja: Apelujemy o ostrożność na drogach

Nadkomisarz Maja Piwowarska, rzeczniczka wschowskiej policji, apeluje o ostrożność: „Wczorajsze zdarzenia pokazują, jak ważna jest czujność zarówno kierowców, jak i pieszych. Warunki atmosferyczne, jak szybko zapadający zmrok czy mgła, znacząco wpływają na bezpieczeństwo. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa i upewnijmy się, zanim wejdziemy na jezdnię. Zasada spójrz w 'lewo - prawo i jeszcze raz w lewo' może uratować życie.”

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Szczujnia padła
20.12.2023 14:55

Jest i kolejna ważna informacja, z internetu można doczytać, że TVP została "odzyskana" . To już koniec p. Kaczyński, koniec pana autokracji, wraca demokracja, powracamy do korzeni, do Europy Zachodniej, do pełnej wolności bez Pegazusa.

avatar
~obudz sie
20.12.2023 16:08

Człowieku obudź się, do jakich korzeni? Złodzieje zadowoleni pozamieniali się stołkami, Kaczora zamieniliście na Donalda, demencja w narodzie czy aż takie upośledzenie umysłowe?

avatar
~DO( ~~obudź się) !!!
20.12.2023 16:58

Jeśli ktoś ma się tu obudzić to tylko ty i tacy podobni jak ty!. Koalicja 15 Października to KOALICJA RZĄDZĄCA , a nie jak ta partia z Nowogrodzkiej co to cechowały ja znamiona dyktatorskie !!!. Na litość Boską czas odświeżyć te swoje szare komórki zdewastowane przez te ostatnie 8 lat mienionej władzy ta waszą propaganda i szczujnią ptwpxs !!!!

avatar
~Ja
21.12.2023 10:30

Jakie "popatrz w lewo popatrz w prawo".Od kiedy zmieniły się przepisy piesi włażą pod koła bo mają pierwszeństwo I kic ich nie obchodzi.Nie wiem czy w tych przypadkach tak było ale to jest masakra z tymi nowymi przepisami,zwłaszcza jeśli chodzi o mlodziez

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl