TworzymyGłos Regionu

reklama

W Farze wystąpi Chór KUL. Na koncert kolęd zaprasza Zarząd Powiatu Wschowskiego

Czwartek, 11 stycznia 2024 o 10:43, aktualizacja Czwartek, 11 stycznia 2024 o 11:31, autor: 3
W Farze wystąpi Chór KUL. Na koncert kolęd zaprasza Zarząd Powiatu Wschowskiego

Zarząd Powiatu Wschowskiego serdecznie zaprasza mieszkańców i gości na niezwykłe muzyczne wydarzenie, które odbędzie się 21 stycznia o godzinie 16:00. W kościele pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie (Fara), odbędzie się Koncert Kolęd. Przed zgromadzoną publicznością wystąpi Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, pod batutą Grzegorza Pecka, który zaprezentuje wyjątkowy repertuar kolęd i pastorałek. Wstęp wolny.

Chór KUL – bogata historia i międzynarodowe sukcesy

Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, założony w 1921 roku, ma za sobą bogatą historię oraz szereg sukcesów na międzynarodowej arenie. Zespół ten co roku daje kilkadziesiąt koncertów, nie tylko na terenie Polski, ale także w wielu prestiżowych lokalizacjach na całym świecie – od Aachen, przez Betlejem, aż po Seoul i Buenos Aires.

Chór zasłynął również udziałem w ponad stu festiwalach krajowych i międzynarodowych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Do najważniejszych osiągnięć zaliczyć można Ogólnopolski Turniej Chórów Legnica Cantat, Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach, a także Międzynarodowy Festiwal Oratoryjno-Kantatowy Wratislavia Cantans.

Koncert Chóru KUL we Wschowie

Zarząd Powiatu Wschowskiego zachęca wszystkich mieszkańców do skorzystania z tej niepowtarzalnej okazji i uczestnictwa w koncercie, który z pewnością będzie niezwykłym doświadczeniem kulturalnym. To doskonała okazja, aby na żywo doświadczyć magii kolęd w wykonaniu jednego z najbardziej znanych chórów w Polsce.

Źródło: Powiat Wschowski, kul.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Urszula Chudak
16.01.2024 12:25

I to mi się podoba - koncert zupełnie z górnej półki. Doskonałość wykonania, można poznać na załączonym do artykułu youtube. Jeszcze mi się marzy, by do jego wysłuchania, [oczywiście prócz nas] wspólnie zasiedli okoliczni samorządowcy, parlamentarzyści - ale koniecznie różnych opcji! Wszak muzyka łagodzi i łączy. A ten pomysł, który ciągle forsuję, przyszedł mi do głowy po obejrzeniu fotorelacji z noworocznego koncertu leszczyńskiego starosty. Tam artystów oklaskuje minister z Lewicy, wójtowie z Platformy i PSL-u. Może i we Wschowie zdarzyć się taki cud? Pierwszy ruch należy do gospodarza - czyli wystosowanie zaproszeń przez Pana Starostę.

avatar
~Wschowskie Fiksum Dyrdum+
16.01.2024 13:50

A pani bawi się w psychoanalityka #.pl

avatar
~Urszula Chudak
17.01.2024 12:38

Nie, nie bawię się - marzy mi się jednak, by w fotogalerii z koncertu, zobaczyć oczyma wyobraźni jak w pierwszym rzędzie siedzą śp. starosta Kozaczek i burmistrz Grabka. Tak zawsze wówczas bywało! Za duże oczekiwania? Przy okazji zachęcam do wpisania w google pojęcia "psychoanalityk".

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl