TworzymyGłos Regionu

reklama

W Bibliotece odbyły się ekologiczne warsztaty z Modra Sova (FOTO)

Środa, 12 lipca 2023 o 17:52, autor: 0
W Bibliotece odbyły się ekologiczne warsztaty z Modra Sova (FOTO)

8 lipca 2023 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie odbyły się warsztaty, które poprowadziła animatorka z firmy Modra Sova. Wydarzenie było częścią projektu „Jestem eko z biblioteką!” i realizowane z programu Partnerstwo dla książki 2023, który został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Funduszu Promocji Kultury.

Warsztaty dla dzieci

Pierwsza część warsztatów była skierowana do dzieci, które miały okazję uczestniczyć w tworzeniu tzw. bomb ekologicznych. Na stołach przygotowano keramzyt, ziemię, doniczki oraz różnego rodzaju nasiona. Dzieci mogły wysiewać takie zioła jak mięta, tymianek, pietruszka, koper czy ruta. Prowadząca warsztaty przedstawiła krótką informację na temat właściwości tych roślin oraz ich zastosowania. Następnie dzieci pracowały z zapałem, tworząc własne ekologiczne bomby. Z dumą zabierały je do domów, gdzie będą mogły je pielęgnować i obserwować, jak rosną.

Warsztaty dla dorosłych

Po godzinie 11:00 rozpoczęły się warsztaty dla dorosłych pt. „Las w słoiku”. Uczestniczki miały okazję stworzyć swoje własne miniaturowe lasy w słoikach. Podczas warsztatów dowiedziały się również, jak utrzymać takie ekosystemy w dobrej kondycji. Zajęcia miały na celu poszerzenie wiedzy na temat ekologii, uwrażliwienie na piękno natury oraz doskonalenie umiejętności manualnych.

Źródło: Biblioteka Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl