TworzymyGłos Regionu

Uwaga! Woda z kranu wyłącznie po przegotowaniu - Gmina Szlichtyngowa

Piątek, 05 sierpnia 2022 o 14:19, autor: 0 748
Uwaga! Woda z kranu wyłącznie po przegotowaniu - Gmina Szlichtyngowa

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Nowej Soli informuje, że woda z wodociągu publicznego zaopatrującego mieszkańców miejscowości Szlichtyngowa, Górczyna, Puszcza, Wyszanów oraz Dryżyna uległa pogorszeniu, z uwagi na stwierdzenie przekroczenia wskaźnikowego parametru mikrobiologicznego.

Uwaga!!! Ważna informacja dla mieszkańców m. Szlichtyngowa, Górczyna, Puszcza, Wyszanów i Dryżyna w sprawie przydatności wody do spożycia

W związku z powyższym woda do celów konsumpcyjnych, tj. do picia, przygotowywania posiłków i potraw, do mycia i płukania warzyw i owoców, do produkcji żywności, a także do kąpieli noworodków i małych dzieci POWINNA BYĆ UŻYWANIA WYŁĄCZNIE PO PRZEGOTOWANIU.

Uwaga!!! Wodę przeznaczona do spożycia i przygotowania posiłków dla niemowląt i dzieci do lat 2 oraz osób ze znaczną obniżona odpornością należy gotować przez minimum 2 minuty.

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Szlichtyngowie, informuje, że podjęte zostały już działania naprawcze i następuje płukanie sieci. Planuje się ponowne pobranie próbek wody we wtorek.

Poniżej zamieszamy Komunikat Nr 31 Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowej Soli z dnia 5 sierpnia 2022 r. w sprawie jakości wody do spożycia.

(Szlichtyngowa.pl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl