TworzymyGłos Regionu

Urządzenie do usuwania naczynek

Środa, 18 maja 2022 o 21:57, autor: 0 179
Urządzenie do usuwania naczynek

Złamane naczynia włosowate to cienkie, podobne do wstążki linie, które wypełniają dolną połowę twarzy, na przykład wokół nosa, policzków i ust. Używanie korektora lub podkładu na złamane naczynia włosowate jest tymczasowym rozwiązaniem, ale mogą być trudne do zatuszowania.

Dlatego też, podczas występowania takiego problemu warto zastanowić się nad zastosowaniem urządzenia do usuwania naczynek. Urządzenie do usuwania naczynek jest w pełni bezpieczne dla naszej skóry, a dodatkowo daje możliwość uzyskania zadowalających efektów w bardzo krótkim czasie. Dzięki temu nasza skóra wygląda na odmłodzoną, jak również prezentuje się o wiele bardziej estetycznie. 

Występowanie problemu z naczyniami włosowatymi

Złamane naczynia włosowate występują, gdy ściany żył przenoszących krew na skórę słabną, rozszerzają się i stają się bardziej widoczne na powierzchni skóry. Ściany naczyń krwionośnych mogą ulec osłabieniu z powodu szybkiej ekspansji i kurczenia się z powodu używania tytoniu i alkoholu, ekstremalnych temperatur oraz nadmiernego szorowania ostrymi chemicznymi środkami czyszczącymi

Złamane naczynia włosowate mają wiele przyczyn, w tym czynniki środowiskowe i genetyczne, rodzaj skóry, a nawet naturalne starzenie się. Podczas gdy ludzie, którzy mają jasną skórę, są bardziej podatni na rozwój złamanych naczyń włosowatych, szczególnie na twarzy, prawie każdy może cierpieć na ten problem w tym czy innym momencie. 

Kto jest podatny na problem naczynkami?

W zdrowym ciele normalnie funkcjonujące naczynia krwionośne stale rozszerzają się i kurczą, aby pomieścić różne ilości krwi. W zdrowym ciele normalnie funkcjonujące naczynia krwionośne stale rozszerzają się i kurczą, aby pomieścić różne ilości krwi. Najmniejsze naczynia krwionośne w ludzkim ciele, naczynia włosowate są, co zrozumiałe, dość delikatne.

Najmniejsze naczynia krwionośne w ludzkim ciele, naczynia włosowate są, co zrozumiałe, dość delikatne. Jeśli ktoś w twojej rodzinie często cierpi na problem związany z naczynkami, możesz być na nie bardziej podatny. Predyspozycje do tego stanu są przekazywane z pokolenia na pokolenie, dlatego niektórzy ludzie są bardziej podatni na to z urodzenia. 

Długotrwała ekspozycja na słońce bez ochrony przeciwsłonecznej może powodować nadmierne rozszerzanie naczyń włosowatych, powodując ich pękanie. Ponadto, jeśli jesteś poparzony słońcem, skóra w dotkniętym obszarze zaczyna się łuszczyć, a tym samym staje się cieńsza.

W rezultacie złamane naczynia włosowate pod powierzchnią stają się jeszcze bardziej widoczne. Twój mózg reguluje funkcjonowanie wszystkich naczyń krwionośnych w ciele. Picie zbyt dużej ilości alkoholu zakłóca tę kontrolę i prowadzi do powiększenia naczyń krwionośnych, co może wywołać teleangiektazję. Jest to również powód, dla którego uporczywie czerwona twarz jest jednym z najwcześniejszych objawów nadużywania alkoholu.

O tym warto pamiętać!

Twoje naczynia krwionośne uzyskują elastyczność z białka strukturalnego zwanego kolagenem, który jest również najobficiej występującym składnikiem skóry. Ale wraz z wiekiem następuje postępujący spadek zdolności organizmu do budowania kolagenu.

W ten sposób skóra staje się cieńsza i bardziej przezroczysta, co jest widoczne w starszych populacjach. Ponadto naczynia krwionośne stają się mniej elastyczne, a zatem podatne na pękanie. Oba te czynniki zwiększają prawdopodobieństwo i widoczność pękniętych naczyń włosowatych. 

Ciąża wywołuje zmiany hormonalne w organizmie, w tym wzrost poziomu estrogenu. Estrogen jest hormonem żeńskim, którego nadmiar może wywoływać teleangiektazję pająka, stan, w którym złamane naczynia włosowate pojawiają się jako drobna czerwonawa sieć pod skórą.

Na szczęście ten specyficzny dla ciąży problem skórny zwykle rozwiązuje się po porodzie. Jeśli jesteś genetycznie predysponowany do rozwoju złamanych naczyń włosowatych, nie ma trwałego lekarstwa na twój stan. Istnieją jednak metody leczenia, które mogą zmniejszyć częstotliwość i nasilenie problemu. Twój plan leczenia będzie musiał zostać dostosowany do diagnozy. 

Podsumowanie

Najczęstszym sposobem leczenia złamanych naczyń włosowatych jest chirurgia laserowa i jak w przypadku każdego leczenia tego problemu należy najpierw rozważyć jego potencjalny wpływ na skórę.

Podczas leczenia laserowego do żył wysyłane są impulsy świetlne, które utrudniają ich przepływ krwi i ostatecznie je niszczą. Po kilku zabiegach dotknięte żyły zapadają się z powierzchni skóry, pozostawiając ją gładką i wolną od skaz. 

Podczas gdy laserowe leczenie złamanych naczyń włosowatych może być stosowane na prawie każdej części ciała, ta opcja jest najczęściej stosowana na twarzy, gdzie wymagane jest wysoce ukierunkowane podejście do leczenia. Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych, co oznacza, że nie wymaga pobytu w szpitalu, a do tego ma stosunkowo krótki czas rekonwalescencji. (Więcej znajdziesz tutaj.)

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl