TworzymyGłos Regionu

reklama

Urząd Miasta i Gminy we Wschowie szuka specjalistów

Piątek, 19 lipca 2019 o 20:08, aktualizacja Czwartek, 25 lipca 2019 o 09:50, autor: 45
Urząd Miasta i Gminy we Wschowie szuka specjalistów

Urząd Miasta i Gminy we Wschowie ogłosił nabory na cztery stanowiska pracy. Poszukiwani są pracownicy, którzy zasilą szeregi Biura Inwestycji i Infrastruktury, Biura Organizacyjnego, Biura Spraw Społecznych i Oświaty oraz Referatu Rozwoju.
Wszystkie ogłoszenia o pracę dotyczą zatrudnienia w wymiarze pełnego etatu. 

Poszukiwani są pracownicy na stanowisko ds. inwestycji oraz ds. przedsiębiorców, informatyk i kierownik Referatu Oświaty. Termin składania ofert mija wraz z końcem miesiąca, to jest 31 lipca, o godzinie 10.00. Swoje aplikacje należy składać w Biurze Obsługi Interesanta, na parterze ratusza (ul. Rynek 1), w zaklejonych kopertach z dopiskiem jakiego naboru dotyczy aplikacja. Wszystkie szczegóły dotyczące naborów dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Wschowa, na głównej stronie oraz w zakładce Ogłoszenia o pracy. 


Zachęcamy do zapoznania się z ofertami.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (45)

avatar

avatar
~Karo
19.07.2019 20:30

Szukają bo kilkunastu pracowników uciekło z Titanica

avatar
~Pensja
19.07.2019 21:07

Niech podadzą planowane wynagrodzenie dla tych stanowisk. Ciekawe czy dostaną tyle ile „swoi”? Chyba, że ogłoszenia są dla „ swoich”.

avatar
~Informatyk
20.07.2019 00:06

Ciekawy nabór na informatyka. Czyżby Burmistrz zaczął teraz czystki wśród swoich? (...) Chyba, że nasz samorząd stać i na informatyka na etacie i na usługach.

avatar
~TOR
20.07.2019 13:39

Poza tym wymagania na stanowisko są tak ogólne, aż zęby bolą. W sumie nie ma tak naprawdę nic sprecyzowane. Równie dobrze można było napisać, iż informatyk będzie miał za zadanie "informatyczyć". No i jeszcze ten wymóg znajomości ustawy o ochronie danych osobowych? Przecież od wejścia RODO to jest martwa ustawa. Chyba kolejny raz mamy sytuację kopiuj-wklej. Tak naprawdę w tym momencie żaden szanujący i znający się na swojej pracy informatyk nic poza uśmiechem politowania nic z tym ogłoszeniem nie zrobi. Życzę powodzenia osobie, która łyknie to jak młody pelikan. Widać, że ogłoszenie przygotowywał Janusz od kompjutra.

avatar
~Kumaty
22.07.2019 10:44

Urząd jak urząd, pewnie będzie musiał "naprawić drukarkę", wrzucić news na stronę czy pilnować danych na serwerach… za 2500 na rękę ;-) To, że jest w Gminie potrzebna taka osoba nie podlega dyskusji, wszystkie nasze dany i systemy urzędowe działają w sieci. Pytanie tylko czy Gmina poszuka "informatyka" czy specjalisty - a ten tani nie będzie, choć biorąc pod uwagę ostatni wyciek danych przy BO… :)

avatar
~Marcin
23.07.2019 09:14

Hola, hola Oberżysto! Jak najbardziej przychylam się do opinii Cebularza. Znowu staramy się zatrudnić człowieka orkiestrę. Należy pamiętać, że cała informatyka tez dzieli się na specjalizacje. Mamy programistów, sieciowców, tych od sprzętu, serwerów, oprogramowania, baz danych etc. Biorąc pod uwagę, ze to tylko Wschowa, możemy to bardzo uogólnić i stwierdzić, iż w urzędzie przydałoby się dwóch „specjalistów” – jeden do warstwy sprzętowej (kabelki, stacje robocze, laptopy, serwery etc.) drugi do programowej (oprogramowanie sieciowe, bazy danych, systemy operacyjne, AD etc). I to nie za 2 500 miesięcznie na rękę (nie przy takiej odpowiedzialności). „Pilnować” też w dzisiejszych czasach już samemu nie trzeba. Są przecież macierze, kopie danych, chmura etc. Co do wycieku danych – tutaj zawinił tylko i wyłącznie czynnik ludzki, brak odpowiednich szkoleń / wiedzy oraz IOD. To nie miało absolutnie nic wspólnego z działaniami informatycznymi. IOD, ABI czy ASI to zupełnie 3 różne funkcje (dla niekumatych). I tak na koniec- również przychylam się do opinii Cebularza – ogłoszenie nie jest przygotowane profesjonalnie. Zbyt ogólne, brak sprecyzowania zakresu obowiązków, znajomości technik i oprogramowania oraz przytoczone zostały przestarzałe zapisy wymogów.

avatar
~ex-informatyk UMIG
28.08.2019 06:40

Pracowałem jako informatyk we Wschowie - uwierz mi Panie Marcinie, że 2500zł / m-c to jak najbardziej realne wynagrodzenie we Wschowie jak za prace informatyka i nie ma to żadnego związku z poziomem wiedzy kandydata ,a z brakiem konkurencji wśród pracodawców - we Wschowie zwyczajnie nie ma zapotrzebowania na specjalistów z tej branży - owszem jakiegoś chłopaczka co sobie przy drukarkach podłubie to tak - ale umówmy się taki z niego specjalista jak ze mnie baletnica.Sam UMiG nie ma też zapotrzebowania na takich specjalistów - oprogramowanie jest dostarczane z zewnątrz, nie jest pisane przez informatyka - jedyną jego rolą jest utrzymanie infrastruktury. UMiG w przeszłości korzystał z usług outsourcingu , gdzie pewne bardziej zaawansowane konfigurację robili ludzie z Poznania... Po godzinach sobie dorabiali chłopaki zdalnie ;) Utrzymanie witryny internetowej ? Może generalnie to zrobić jakiś licealista - nic trudnego, utrzymanie sieci ? Jakiej sieci - dwa routery na krzyż , pełno switchy pasywnych - tutaj prawie nie potrzeba wiedzy z zakresu sieci komputerowych - to po prostu samo działa ;) Kwestie zarządzania serwerami można spokojnie outsourcować i też z tego co pamiętam to rocket sience to tam nie ma - macierze masz ? Wow !! I co przy tych macierzach taki informatyk na etacie robi ? NIC ... Raz się konfiguruje i działa to latami - jak dysk wyleci wymieniasz i tyle... cała filozofia. Generalnie wątpię czy ludzie o kompetencjach , o których piszesz mieszkają we Wschowie skoro w dużych miastach za podobną wiedzę płaci się w tej chwili od > 10 tys zł ;p Generalnie pracy dla kogoś z branży IT - ogarniętego z doświadczeniem to we Wschowie nie ma - nigdy nie było.

avatar
~ex-informatyk UMIG
28.08.2019 07:21

Generalnie chce przez to powiedzieć, że poziom zaawansowania rozwiązań informatycznych w UMiG nie jest wysoki i własnie z tego powodu nie potrzeba tam nie wiadomo jakiej klasy specjalistów - co akurat jest dobre bo inaczej przy takich stawkach nie znaleźliby kandydatów do pracy. W codziennej pracy wystarczy średnio rozgarnięty człowiek do utrzymania infry ale problem pojawia się w sytuacji, gdy coś będzie trzeba np. przemigrować, rozwinąć, usprawnić - tutaj potrzeba już wiedzy i doświadczenia ale za to się płaci i to słono. Raczej radziłbym UMiG-owi inwestować w proste technologie, które mogą być zarządzanie przez średniej klasy informatyków oraz migrować w miarę możliwości całą infrastrukturę serwerową do chmury (o ile to możliwe).

avatar
~Do ex informatyka
28.08.2019 10:40

Mylisz się teraz w UMiG to będzie prawdziwa nowoczesność i najnowsze systemy będą instalowane, więc wiedza będzie potrzebna. Tylko po co ogłoszenie do pracy jak teraz obsługuje firma zewnętrzna?

avatar
~specjalista ds. BIP
20.07.2019 00:13

Poproszę o zatrudnienie specjalisty ds. BIP, ponieważ nie tylko nie jest aktualny to jeszcze nie są terminowo umieszczane odpowiedzi na interpelację. Niektórzy Radni po ostatniej sesji zgłosili parę pytać tj. 1 lipca, a dzisiaj jest 19 lipca, czyli już po terminie a odpowiedzi brak. Mieszkańcy Wschowy czytają BIP. Sprawdzamy aktywność Radnych i szukamy potrzebnych informacji.

avatar
~Referat oświaty
20.07.2019 00:18

W referacie oświaty jest tylko dwóch pracowników, jest i ich dyrektor Gierkowski i wiceburmistrz Panicz-Szajnkenig od tych spraw, więc po co kierownik? Przecież Wiceburmistrz dobrze sobie radzi przy dostarczaniu ciasta dla strajkujących nauczycieli, wręczaniu dyplomów uczniom na zakończenie roku czy gratulowaniu przechodzącym na emeryturę itp.

avatar
~do Referat oświaty
20.07.2019 16:49

Oj nie wszystkim gratuluje odejścia na emeryturę, oj nie wszystkim...

avatar
~hahaha
20.07.2019 18:57

Na to stanowisko to prawdopodobnie ma "wejść z konkursu" Pan z Dębowej Łęki ;)

avatar
~RRM
22.07.2019 08:55

Pani Kierownik Referatu Rady Miejskiej na pewno pogratulują.

avatar
~Poprzednie konkursy
20.07.2019 00:19

Niech Burmistrz rozstrzygnie poprzednie konkursy zanim ogłasza nowe, bo już czas.

avatar
~podglądacz
20.07.2019 14:32

No dobrze, ale jakie są wynagrodzenia na rękę na tych etatach, bo nigdzie informacji o tym niema ani nawet co z możliwościami rozwoju i ścieżką awansu nie napisano. Ot tak jakoś jak za komuny by ogłaszali. A przecie to ponoć jest Bizancjum więc co najmniej tyle co jakiś kierownik w Biedrze powinni płacić a nie najniższą krajową jak dla głupiego.

avatar
~Nie bój się
21.07.2019 23:21

Nie bój się kto „ swój” to zostanie sowicie wynagrodzony. Teraz w UMiG jest podział na „swoich” nietylko nowych, ale i starych pracowników wysoko wynagradzanych, którzy trzymają stronę Burmistrza i „oni”, którym z łaską płaci się ochłapy. Takie rządy nastały. Najbardziej dziwi mnie postawa tych „starych” pracowników, którzy oddają hołd Burmistrzowi, ponieważ jak mogą spojrzeć w oczy swoim koleżankom i kolegom z pracy, że dali się „sprzedać”. Tego Burmistrza za jakiś czas nie będzie, a oni tu we Wschowie pozostaną. Podobnie zresztą jest z Radnymi. Wschowa małe miasto, wszystko wiadomo...

avatar
~Wschowa
20.07.2019 16:00

Zabrakło ludzi we Wrocławiu?? czy za dużo się zwolniło z Urzędu ?? Nic nowego i nic się nie zmieni , jedyny postęp to elektryczne samochody ! Ekologia na pierwszym miejscu a gdzie obietnice? żadnych zmian i efektów!

avatar
~do Wschowy
21.07.2019 23:26

Postęp jest! Postępowy Burmistrz kupił sobie i tylko sobie klimatyzator do gabinetu. Niedługo znów upały i może tym cudem techniki obdarzy innych w najgorętszych pokojach?

avatar
~Ktos
20.07.2019 18:17

Chętnych pewnie nie będzie , tak jak na poprzednie nabory. A swoją droga przeciez już był wybrany kierownik referatu oświaty, dlaczego ta pani zrezygnowała, przestraszyła się?

avatar
~do ktoś
21.07.2019 18:25

W porę pojęła z jakimi ludźmi przyjdzie jej pracować, szczególnie z przełożonymi dyrektorem Gierkowskim i wiceburmistrzynią Panicz- Szajnkenig.

avatar
~Do:"do ktoś"
22.07.2019 18:38

Jest też jedno takie biuro, gdzie rotacja kadr jest ogromna, zastanawiające dlaczego prawda???

avatar
~Mieszkaniec
21.07.2019 19:09

Jak to bywa ogloszenie musiało się ukazać ? Typuję że będzie i tak na kogo Pan Burmistrz wskarze ? Najbardziej zaskakują mnie radni którzy co by Burmistrz nie chciał zrobić i tak podniosą łapę .Widać że nie myślą o nas ale aby zadowolić władzę .A gdzie wasze sumienia i jak spojrzycie nam w oczy ????

avatar
~ynformatyg
22.07.2019 07:41

Pewnie na początek 1500 brutto a potem się zobaczy jak burmistrz będzie w humorze to podwyższy do 1800 xD

avatar
~Etaty
22.07.2019 16:58

W odpowiedzi na interpelację Emanueli zaplanowano aż 21 etatów kierowniczych - wysokopłatnych, tj. 25% całej kadry, na 84 wszystkich etatów, a miało być przecież mniej urzędników Panie Burmistrzu. Będzie jednak nie dość, że więcej to jeszcze drożej, czyli tak jak robili poprzednicy.

avatar
~Nabory
22.07.2019 17:13

Ciekawa lektura tego zarządzenia w sprawie etatów będąca odpowiedzią na interpelację Radnej Stanek-Juśkiewicz. Nie dość, że wydane dopiero 15 lipca to np. w referacie kadr powinny być dwie osoby, a są trzy: Ratajewska, Chiciak i Nakoneczna. Która będzie zwolniona i która będzie kierownikiem?

avatar
~mm
23.07.2019 18:51

tak...jak do tej pory brak odp na bip i w samym umig na poprzednie ogłoszenia. rozmowa 3 tyg temu...a ile można już byłoby się poduczyć za darmo...tak tak za darmo...takie pytanie padło na rozmowie rekrutacyjnej

avatar
~Ooo
23.07.2019 21:44

Pewnie od Marty Panicz-Szajneking padło to pytanie, bo ona tak prowadzi te rozmowy.

avatar
~do Marcina
23.07.2019 21:51

Jak jakiś czas temu jedna pani z biura obsługi interesanta pomyliła się i źle wpisała datę została „poproszona”, aby się zwolniła, a dwie inne osoby dostały kary pracownicze. Ciekawe czy za wyciek danych z Biura Organizacyjnego ktoś poniósł konsekwencje z Panem Sobczakiem na czele?

avatar
~Marcin
24.07.2019 08:15

Nie wiem nic o wycieku danych z Biura Organizacyjnego, natomiast szerokim echem odbił się wyciek danych mieszkańców, którzy głosowali w Budżecie Obywatelskim. Było to jeszcze za poprzedniej ekipy i wtedy bodajże (...) miał postawione (i w końcu umorzone) zarzuty prokuratorskie. Tylko od ADO i IOD zależy tak naprawdę prawidłowe i skuteczne zaznajomienie pracowników zarówno z RODO, jak i przepisami wewnętrznymi w danym kraju regulującymi ochronę danych. Odnośnie sytuacji Pań z BOI również się nie wypowiem, gdyż nic nie słyszałem na ten temat. Natomiast jak pokazuje życie, (...) zawsze spada na sam dół.

avatar
~Jaja
23.07.2019 22:01

Ale jaja. W konkursie naboru pracownika do biura gospodarki komunalnej, w którym nikt nie chce pracować zgłosiła się jedna osoba. Spełniła warunki formalne, ale jak napisano na BIP „ nie spełniła oczekiwań pracodawcy”. Chyba, żeby spełnić oczekiwania pracodawcy trzeba trochę popracować, a w UMiG we Wschowie „po oczach” widzą, że się nie nada. Eksperci!

avatar
~Hehe
24.07.2019 00:23

Pewnie nie chciała pracować za darmo, o przepraszam społecznie dla dobra gminy :) to i nie spełniła oczekiwań

avatar
~do Jaja
30.07.2019 17:50

Masz rację NIKT tam nie chce pracować!

avatar
~do Marcina
27.07.2019 14:04

Myli się Pan. Za wszystko co zdarzy się w Urzędzie odpowiada Burmistrz jako kierownik jednostki. Nawet jeśli pracownik czy usługodawca popełni błąd Burmistrzowi także można postawić zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych jako funkcjonariuszowi publicznemu. Praca w Urzędzie to nie żarty i nie zabawa. Nadużycie uprawnień i naruszenie dyscypliny finansów publicznych to też podstawa do pociągnięcie każdego funkcjonariusza do odpowiedzialności karnej. Niech się Pan doszkoli zanim będzie płacz i tłumaczenie dziecka „ ja nie wiedziałem”.

avatar
~Nabory
29.07.2019 23:23

Znowu trzeba wskazać palcem, że 2 ogłoszenia już 3 tygodnie po terminie i czas najwyższy na rozstrzygnięcie.

avatar
~do Marcina
29.07.2019 23:24

Dziwię się, że Marcin Sobczak nie został wiceburmistrzem.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl