reklama
BUK NAM ZESŁAŁ TEGO CZOPKA! Co bez niego zrobiłaby szanowna pani Burmistrz? Kto za nią wygłaszałby przemówienia? Prowadził rozmowy z mieszkańcami? Wypowiadał się do mediów? PAN CZOPEK NICZYM NASZ WSCHOWSKI BUK - TYLE, ŻE W DWÓCH OSOBACH <3
A gdzie była pani pseuduburmistz? Brawo za konsekwencję panie doktorze. Patalas do piwnicy ratuszowej. A jak Pani się z tym czuje? Zero ambicji. Wystawił panią i robi swoje. Obrzydzenie mnie bierze. Fuj!!!
Wstyd aby Wschowa musiała słuchać przemówień patriotycznych w stylu późne NRD. Gdzie jest burmistrz w takim dniu. Tylko we Wschowie są takie jaja. Spójrzmy dookoła jest inaczej. I patriotycznie i godnie. Np. Gostyń. (...) ELKA - GOSTYŃ Uroczystości rocznicowe rozpoczęto w godzinach wieczornych, od mszy świętej w kościele farnym. Następnie przemaszerowano na Górę Zamkową, gdzie pod pomnikiem złożono wieńce i kwiaty, odmówiono modlitwę, a okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Gostynia Jerzy Kulak. Mówił o heroicznym poświęceniu polskiego żołnierza podczas wojny, ale także trudzie, jakie poniosło społeczeństwo w kraju organizując wojskowe struktury organizacyjne w podziemiu. Przypomniał o takich formacjach jak Armia Krajowa czy gostyński Czarny Legion. W uroczystości uczestniczył m.in. czarnolegionista Marian Sobkowiak. - To te formacje stanowiły o sile naszego społeczeństwa, które pomimo okupacji stawiało bohaterski opór także w innych dziedzinach niż wojskowość - mówił Jerzy Kulak. - Istnienie ukrytych i do tego bardzo sprawnie działających struktur państwowych jest fenomenem na skalę światową - podkreślił burmistrz. Kulak nawiązał również do takich postaci jak Jan Karski i Witold Pilecki, i zachęcał do odwiedzenia kina. Trzeba bowiem, jak podkreślał burmistrz, szukać nowych sposobów budowania pamięci narodowej w kolejnych pokoleniach i jedną z nich jest film. - Dzisiaj my mieszkańcy Ziemi Gostyńskiej oddajemy hołd bohaterom tamtego trudnego czasu wojny i okupacji. Pamiętamy, że dzięki niezłomności i ogromnej odwadze takich osób jak Jan Karski i Witold Pilecki żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce. Zycie Jana Karskiego i Witolda Pileckiego doczekały się ekranizacji i można je będzie obejrzeć jesienią w gostyńskim kinie. Tematyce okupacji poświęcony będzie również spektakl w ramach akcji Teatr Polska - zapowiedział burmistrz. Manifestację patriotyczną zakończono odśpiewaniem "Roty".